Fotbalisty Frýdlantu nad Ostravicí letos sráží velká marodka. Přesto Beskydští hrají celý podzim ve skvělé formě a pohybují se na vrchních pozicích tabulky.

O víkendu ale poprvé doma prohráli - 0:2 s Bílovcem, který teď ze třetího místa ztrácí na druhý Frýdlant jen dva body.

„Hlavně mě mrzí, že už jsme v takovém stavu, že jsme byli vůbec rádi, že jsme zápas dohráli. Chybí nám sedm hráčů, z toho pět ze základu. Na lavičce mám tři dorostence, kteří v deset hodin hráli svůj zápas. I proto musím kluky ocenit. Už dva zápasy hrají s tím, že musí vydržet na hřišti devadesát minut. No a proti takovým soupeřům je to pak hodně těžké. Nemůžeme během utkání změnit naši hru, prostě nic,” uvedl pro klubový web trenér Frýdlantu Martin Šrámek.

Skóre utkání otevřel už po jedenácti minutách hostující Limanovský a definitivní pojistku přidal dvacet minut před koncem Střelec. „Fakt se mi to těžko hodnotí, kdy hrajete, jak se říká, o přežití. Soupeř byl určitě kvalitní, mrzí mě, že jsme se mu nemohli postavit v kompletním složení. Kluci ale na hřišti nechali vše. Bohužel jsme brzy inkasovali, pak to chcete kolem té sedmdesáté minuty nějak oživit, ale nebylo kým,” prohlásil Šrámek, který už vyhlíží poslední utkání podzimu proti vedoucí Polance.

1. BFK Frýdlant nad Ostravicí - FC Bílovec 0:2 (0:1)

Branky: 12. Limanovský, 71. Střelec. Rozhodčí: Ehrenberger – Kolář, Krupa. ŽK: Marek, Indra – Dybal, Mozol. Diváci: 230.

Frýdlant: Prepsl – Střižík, Wozniak, Marek, Švrček – Indra, Velička – Milar (90. Papík), Soukup (78. Plucnara), Svatonský. Trenér: Šrámek.