Fotbalisté Frýdlantu nad Ostravicí pokračují v parádní jízdě. Ve středu zdolali domu rezervu Opavy a v sobotu ovládli taky derby nad Frenštátem, kterému přihlíželo téměř 500 diváků.

Beskydští ale neodehráli vůbec snadný zápas. Hosté dokonce vedli, o což se v sedmadvacáté minutě postaral Baran. Zdálo se, že si Frenštát přinese náskok i do kabin, jenže v nastaveném čase první půle srovnal Wozniak, jenž nastartoval obrat domácího celku.

"Bylo vidět, že za sebou máme náročný středeční zápas s B týmem Opavy. Kluci chtěli, ale cítili velou únavu. Máme starší mužstvo a regenerace probíhá pomaleji," uvedl trenér 1. BFK Martin Šrámek.

Po změně stran už vládl Frýdlant. Do vedení ho poslal Svatonský, další trefu přidal Škorik a na konečných 4:1 dal patnáct minut před koncem kanonýr Velička.

"Nevím, jak by se to vyvíjelo, kdybychom před pauzou nevyrovnali. Ale ten gól nám dodal energii. O přestávce jsme si řekli, že to kousneme a necháme na hřišti všechno," dodal Šrámek.

Frýdlantu zbývají v této sezoně odehrát ještě dva zápasy – v Bílovci a s Polankou. Bude potom slavit postup do MSFL?

1. BFK Frýdlant nad Ostravicí – SK Beskyd Frenštát pod Radhoštěm 4:1 (1:1)

Branky: 45 Wozniak, 56. Svatonský, 64. Škorik, 76. Velička – 27. Baran. Rozhodčí: Grečmal – Zapletal, Labaš. ŽK: Staněk – Žitník, Baran, Fojtík. Diváci: 452.

Frýdlant: Prepsl – Švrček, Wozniak, Literák (88. Papík), Střižík – Wludyka (66. Šafner), Škorik, Kučera, Staněk – Velička (81. Indra), Svatonský (81. Fromelius). Trenér: Šrámek.