Frýdlant vstupoval do divizního jara v pozici lídra tabulky. Aktuálně je ale třetí a na vedoucí Bílovec ztrácí čtyři body. Má však o dva odehrané zápasy méně.

Nejprve bylo kvůli špatnému počasí odloženo domácí klání s Vítkovicemi a o víkendu beskydští nehráli ani proti Opavě B. „Čtrnáct dní nehrát? Je to hrozné. Celou zimu se připravujete a pak nehrajete,“ řekl pro Deník kouč 1. BFK Martin Šrámek.

Frýdlant na jaře odehrál jen zápas na půdě Karviné B, kde prohrál 0:2. „Zrovna byla reprezentační pauza, měli tam hráče z áčka. Teď naposledy neměli ani jednoho fotbalistu z A týmu,“ poukázal Šrámek.

Zatímco konkurenční týmy sbírají body, Frýdlant vzhledem k okolnostem na jaře ještě nebodoval. „Nedíváme se okolo sebe, koukáme na nás. Ale štve nás, že nehrajeme. Vypadli jsme z herního rytmu, kluci navíc chodí do práce a hrát středa – sobota – středa, to pro ně není jednoduché,“ dodal Šrámek.

Tým z Beskyd na podzim trápila marodka. „Kluci už se dali dohromady, ale zase se zranili jiní. Je to nekonečný příběh,“ mrzí Šrámka, který v zimě stál o příchod zkušeného Stýskaly z Ostravice. „Ale nakonec nepřijde, nepustili ho,“ uzavřel.