„Když se člověk před utkáním podíval na tabulku, tak by si řekl, že to bude jednoduché utkání, jelikož hosté jsou poslední. Opak byl však pravdou,“ začal s hodnocením zápasu asistent trenéra 1. BFK Jiří Krejčí.

„V první půli jsme nehráli vůbec dobře. Přerov jsme sice k ničemu nepustili, ale ani my toho směrem dopředu moc nepředvedli. Ve druhé půli jsme už ale na soupeře vletěli a zatlačili jej. Už šance Škoríka volala po gólu, nakonec zápas rozhodl v 71. minutě po tečované střele Velička. Na to, že je Přerov v tabulce tam, kde je, tak nehrál vůbec špatně. Opět se potvrdilo, že v divizi může porazit každý každého,“ dodal Krejčí.

„Myslím, že jsme nebyli horším týmem. Tentokrát jsme byli velmi důstojným soupeřem,“ krčil rameny trenér 1. FC Viktorie Richard Švehlík. Ten si pro duel v podhůří Beskyd přichystal změnu v rozestavení. Viktorka nastoupila se třemi klasickými obránci v rozestavení 3-5-2. „Celkem to fungovalo. Vrátili jsme se k systému, který se tady hrál před dvěma lety pod trenérem Matějíčkem,“ připomněl Švehlík.

Přerované tak po těsné porážce 1:0 nadále čekají na první výhru sezony. „Už to musíme zlomit. Jednoznačně se lepšíme, ale mančaft prostě potřebuje impuls v podobě tříbodového zisku. Všichni po tom touží, každý na to čeká, ale uniká nám to. Pokud se to povede, věřím, že se budeme blížit k záchraně, která je naším cílem,“ uzavřel Švehlík.

V dalším kole zajíždí Frýdlant v nedělním dopoledni do Slavičína, kde určitě bude chtít znovu bodovat.

1. BFK FRÝDLANT – VIKTORIA PŘEROV 1:0 (0:0)

Branka: 71. Velička. Rozhodčí: Vrťo – Částečka, Kaloč. ŽK: Omelka, Dlouhý, Václavíček (vš. Přerov). Diváci: 265.

Frýdlant: Jež – Marek (84. Kratochvíl), Wozniak, Hrdlička – Šafner (62. Kučera), Škorík, Staněk, Dvořák – Siekiera (62. Velička) – Svatonský, Klimas. Trenéři: Martin Šrámek a Jiří Krejčí.