Beskydští zavítali na hřiště Nového Jičína, ovšem nějakou dobu tahali za kratší konec. Domácí byli v první půli lepší a do kabin šli s vedením 1:0. „První poločas nám opravdu nevyšel, to musím přiznat. Kromě gólu nám domácí mohli přidat i další branky,” uvedl po zápase pro klubový web trenér Frýdlantu Martin Šrámek.

Do druhé půle ale hosté vstoupili o poznání lépe. Po návratu z kabin udeřil Svatonský a bylo srovnáno. „Gól Svatyho nám neskutečně pomohl, to byla jeho životní trefa. Tím gólem se totiž vše změnilo. Domácí pak začali být všude pozdě,” řekl Šrámek.

O chvíli později se prosadil Soukup a poté dával na 3:1 Velička, který potvrdil svou výbornou střeleckou formu z úvodu sezony. Domácí sice rychle snížili, jenže za dalších devět minut se prosadil z penalty znovu Velička, jenž upravil na konečných 4:2 pro Frýdlant.

„Je obdivuhodné, jak se nám zatím střelecky daří. Nemáme tým, který by pouze bránil, i proto hrajeme na tři útočníky. Samozřejmě, že když máte tolik hráčů vpředu, tak ta okénka vzadu prostě máme. Jen šoda, že Veli nezkompletoval třetí hattrick, šanci na to měl. Snad si ale něco schoval na další naše zápasy,” usmál se Šrámek, který se v závěru utkání sám podíval na hřiště.

FK Nový Jičín - 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí 2:4 (1:0)

Branky: 17. Hurta, 63. Nippert – 47. Svatonský, 55. Soukup, 61. Velička, 72. Velička (pen.). Rozhodčí: Svoboda – Tomanec, Mojžíš. ŽK: 2:5. ČK: 75. M. Staněk (NJ). Diváci: 115.

Frýdlant: Prepsl – Švrček, Marek, Literák, Indra – Z. Staněk (84. Šrámek), Šafner (84. Plucnara) – Wludyka (75. Wozniak) – Svatonský (58. Milar), Soukup (75. Fromelius), Velička. Trenér: Šrámek.