Frýdlantští působí v MSD již čtvrtou sezonu v řadě. Letos by však tým z pod Beskyd chtěj čeřit vody v horní polovině tabulky. Dva roky se Frýdlant zachraňoval dá se říct na poslední chvíli, v minulé sezoně už z toho bylo velmi solidní 8. místo. "Našim cílem je umístění v první pětce, šestce divizní tabulky. Jsem přesvědčený, že mančaft na to máme,“ tvrdí na frýdlantských webových stránkách trenér 1. BFK Martin Šrámek. Stejně jako realizační tým, tak i fanoušci tuší, že se od tohoto mužstva bude čekat více a bylo by alibistické tvrdit, že cílem je pouze vyhnout se bojům o záchranu.

V přípravě se Frýdlantu nad Ostravicí dařilo. Remíza s rezervou Opavy 0:0, výhra nad druholigovými Vitkovicemi 1:0, bod za remízu 2:2 s Hlučínem a k tomu postup do 1. kola MOL Cupu po výhře 2:0 nad Vsetínem. To vše nahrává k optimistickému nalazení, ovšem všichni naopak ví, že to byla pouze příprava. V neděli 5. srpna se od 17 hodin začíná od nuly.

Frýdlant oproti minulým sezonám dosti posílil. Klubovému vedení se povedlo do týmu přivést zkušené borce s ligovými zkušenostmi Radima Wozniaka a Zdenka Staňka. V ofenzívě by měli týmu pomoci Denis Siekiera s Danielem Klimasem. I tito fotbalisté mají rovněž zkušenosti z vyšších soutěží. Do branky je navíc připraven naskočit David Hampel, který naposledy působil v Dolním Benešově. Sečteno a podtrženo, solidní mančaft se čtveřicí zkušených hráčů s prvoligovými zkušenostmi, vhodně doplněný mladší generací i úplně dravým mládím. Uvidíme, jak si tenhle mix sedne a jak bude v sezoně fungovat.

Klubový web dále frýdlantské fanoušky informuje, že cena vstupného zůstala nezměněna. To znamená, že dospělá populace zaplatí 35 Kč, důchodci 25 korun, děti a ženy mají vstup zdarma. U vstupu si diváci mohou zakoupit slosovatelné bulletiny za 10 Kč, kde pak najdou kompletní rozlosování soutěže a další zajímavosti z frýdlantské kopané. U pokladny si diváci mohou rovněž koupit klubové suvenýry včetně šál, náramků, deštníků a lžíce na obuv. 

Soupiska – podzim 2018, MS divize
Ondřej Dvořák, David Fromelius, David Hajdušek, David Hampel, Jan Hrdlička, David Hutník, Martin Indra, Daniel Klimas, Aleš Kratochvíl, David Kučera, David Marek, Matěj Milar, Ondřej Prepsl, Denis Siekiera, Petr Soukup, Zdenek Staněk, Jan Svatonský, Radim Šafner, Ondřej Škorík, Jan Wludyka, Radim Wozniak.

Odešli: Bohdan Velička (MFK Frýdek-Místek – návrat z hostování), Marek Šnyta (?), Michal Střižík (MFK Frýdek-Místek), Michal Chlebek (TJ Lískovec), Zdeněk Jež, Martin Šigut (oba přerušení činnosti).

Přišli: Radim Wozniak, Zdenek Staněk (oba FC Odra Petřkovice), Daniel Klimas (TJ Petrovice), Denis Siekiera (SK Dětmarovice), David Hampel (FC Dolní Benešov), David Hajdušek, Matěj Milar (oba z dorostu).

Realizační tým: Martin Šrámek (hlavní trenér), Jiří Krejčí (asistent trenéra), Oldřich Čunta (trenér brankářů), Zdeněk Gamrot (vedoucí mužstva), Jiří Pěgřim (masér).