Bílovec dokázal nad Frýdlantem na podzim vyhrát a beskydští věděli, že je v neděli čeká náročný zápas. Taky si byli ale dobře vědomi toho, že jim stačí uhrát jediný bod.

„Byl to nervózní zápas. Oba týmy nedaly penaltu, my jsme navíc neproměnili nějaké další šance, ale věděli jsme, že nám stačí bod,“ uvedl trenér Frýdlantu Martin Šrámek.

Na první branku utkání se čekalo do 69. minuty. Vstřelil ji hostující Šafner, který Frýdlant nasměroval k vytouženému cíli. Bílovec šel o osm minut později do deseti, přesto pět minut před koncem dokázal srovnat.

Tým kouče Šrámka už ale stav 1:1 udržel a po závěrečném hvizdu mohl začít slavit. „Když už jsme vedli a soupeř byl v deseti, tak to bylo blízko. Sice srovnali, ale už jsme to udrželi. Bylo to sice nervóznější, ale podřídili jsme taktiku tomu, co jsme potřebovali, a zvládli jsme to,“ dodal spokojeně Šrámek.

Frýdlant vyhrál celou divizi a zajistil si místo v MSFL. O tom, zda ji nakonec bude hrát, se teprve rozhodne.

ŠSK Bílovec – 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí 1:1 (0:0)

Branky: 86. Socha – 69. Šafner. Rozhodčí: Novák – Zapletal, Broskevič. ŽK: Dybal, Pavlík, Raszyk – Střižík, Škorik, Velička. ČK: Pavlík. Diváci: 300.

Frýdlant: Prepsl – Švrček, Wozniak, Literák, Střižík – Šafner, Wludyka, Škorik (73. Staněk), Kučera (90. Fromelius) – Velička (90. Indra), Svatonský (90. Soukup). Trenér: Šrámek.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...