„Byl to těžký zápas. Mají hodně mladý tým, který hrál nebojácně a byli fotbaloví. Hodně mě překvapili,“ řekl na adresu Vítkovic kouč Frýdlantu Martin Šrámek.

Hosté vstoupili do zápasu aktivněji a vypracovali si několik nadějných šancí, velmi dobrý výkon ale podal teprve šestnáctiletý vítkovický gólman Košec. Domácí postupně srovnali tempo hry, Frýdlant se ale krátce před přestávkou dostal do vedení.

Brankář Košec totiž nedovoleně zastavil akci Kučery a Frýdlant kopal penaltu. Tu sice domácí brankář chytil, na dorážku Wludyky už ale nestačil. Čtyři minuty po návratu z kabin však Vítkovice srovnaly a začínalo se od nuly.

Zlom utkání nastal v 68. minutě, kdy se na hřiště dostal hostující Wozniak, jenž po pár vteřinách pobytu na hřišti poslal míč do sítě. Na konci minulé sezony se přitom loučil s kariérou…

„Potom už jsme dominovali,“ uvedl Šrámek. O tři minuty později se trefil Juříček a bylo rozhodnuto. „Vítkovice ale dlouho byly vyrovnaným soupeřem. Navíc se hrálo na těžkém a hrbolatém hřišti. Někdy to bylo více o bojovnosti než o fotbale,“ uzavřel Šrámek.

MFK Vítkovice – 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí 1:3 (0:1)

Branky: 49. Smékal – 41. Wludyka, 68. Wozniak, 71. Juříček. Rozhodčí: Pospíšil – Kouřílek, Šujan. ŽK: Košec, Němec, Stanojkovič, Macík – Škorík, Juříček. Diváci: 234.

Frýdlant nad Ostravicí: Prepsl – Střižík, Staněk, Švrček, Dvořák (57. Svatonský) – Škorík, Šafner (67. Wozniak), Juříček – Wludyka (77. Milar), Soukup (57. Velička), Kučera (88. Plucnara). Trenér: Šrámek.