Frýdlant je v tabulce první, Heřmanice poslední. A utkání podle toho taky vypadalo. Ve druhé půli se dostal na hřiště i hostující trenér Martin Šrámek a do pole šel taky brankář Ondřej Prepsl.

Právě Šrámek, společně s veteránem Radimem Wozniakem, rozehráli pět minut před koncem akci, ze které se trefil Prepsl. „Nikdy jsem ještě gól nedal. V poli už jsem sice naskočil, dokonce i ve druhé lize, ale toto byla moje první gólová trefa v životě,“ usmál se pro Deník.

Jak se celá akce zrodila? „Měl jsme tam zkušené kolegy. Martin Šrámek s Radimem Wozniakem zakombinovali, já jsem dostal míč před bránu a patou jsem ho poslal do sítě,“ popsal.

Čtyřiatřicetiletý gólman je zvyklý gólům zabraňovat, a tak vlastně ani nevěděl, jak má svou trefu oslavit. „Jo, oslava byla slabší,“ přiznal Prepsl, který za svůj první vstřelený gól bude muset přispět něco do kasy. „Pokladník už mě o tom informoval. Každopádně zaplatím rád,“ dodal.

Frýdlantští v Heřmanicích šetřili síly na náročný závěr sezony, který mají před sebou. Už ve středu je čeká dohrávka s Opavou B a v sobotu doma vyzvou Frenštát. Beskydští jsou přitom stále první a bojují o postup do MSFL. „Jsme natěšení. Teď se rozhodne, jestli ta námaha a čas, který jsme tomu věnovali na úkor našich rodin, využijeme. Jsme zdravě nažhavení, nic nás k postupu nenutí, ale jasně, že chceme vyhrát. Nervózní však nejsme,“ prozradil Ondřej Prepsl.