Gólman Ondřej Prepsl si navíc připsal na své konto další čisté konto. „Dá se říct, že jsme domácí tým tlačili po celý zápas. Oni se usadili před svou šestnáctku a my museli dobývat. Více šancí jsme si vypracovali spíše v prvním poločase, ale skórovat se nám povedlo až v samém závěru. To do vápna poslal centrovaný míč Střižík, Soukup jej pak lehce líznul a domácí hráč si dal vlastní branku,“ komentoval vítězný duel trenér 1. BFK Martin Šrámek.

„Náš výkon nebyl optimální, podepsala se na nás únava ze středečního pohárového utkání, kde se kluci vydali nadoraz. Musím je pochválit za to, jaký přístup proti Frýdlantu zvolili, dřeli naplno, ale té fotbalovosti tam moc nebylo, hodně jsme ztráceli míče,“ hodnotil utkání s Frýdlantem trenér domácích Alois Skácel, který ještě dodal: „Je paradox, že před koncem, kdy už to vypadalo, že to zvládneme, jsme si dali vlastní gól,“ komentoval smutně smolnou situaci Skácel.

Druhé domácí utkání sehrají Frýdlantští v sobotu 24. srpna proti Dětmarovicím. Začátek utkání je v 16.30 hodin.

NOVÝ JIČÍN - 1. BFK FRÝDLANT N/O 0:1 (0:0)

Branka: 80. Blejchař vlastní. Rozhodčí: Mankovecký – Krupa, Laštuvka. ŽK: Massaniec – Dvořák, Šafner, Šigut. Diváci: 155.

Frýdlant: Prepsl – Střižík, Hrdlička, Švancer – Dvořák (90. Wozniak), Staněk, Škorík, Šafner (78. Soukup), Kučera (89. Indra) – Hanus (82. Marek), Svatonský (67. Šigut). Trenéři: Martin Šrámek a Jiří Krejčí.