Podle informací Deníku bude brzy sportovním manažerem klubu. Již tento čtvrtek se pak chopí práce i nový trenér. Jedná se o ambiciózního mladého kouče, jenž v minulosti kopal i ligu. Na radaru je také i jedna velká posila. Na co všechno se tedy může havířovský fanoušek těšit?

S příchodem Pavola Bugáně se má v Havířově blýskat na lepší časy. „Fotbal v Havířově nebude jenom o prvním týmu. Byl nám představen projekt, ve kterém hraje důležitou roli hlavně mládež. Vedení klubu tak bude nově pracovat i na příchodu mládežnických trenérů s licencemi,“ líčí Deníku člověk, který je dobře obeznámen s děním v havířovském fotbalu.

Srpnový zápas 4. kola divize F Unie Hlubina - SFC Opava B 5:3.
Zaostřeno na fotbal: Kde jsou v divizi nejlepší střelci a brankáři? Podívejte se

Jisté je, že divizní áčko povede z pozice hlavního kouče Tomáš Mrázek, který nahradí Miroslava Matušoviče.

Bude vyšší soutěž?

Mrázek, sedmatřicetiletý odchovanec krnovské kopané, to jako hráč dotáhl až do ligy, a to barvách Hradce Králové. Část své kariéry prožil také v Opavě, kde se dal i na trenérskou dráhu, vedl dorosty tamního SFC a dosahoval s nimi dobrých výsledků. Jeho asistentem bude Pavel Malcharek. „Je pravdou, že s Havířovem jsem v kontaktu,“ přiznal Deníku Tomáš Mrázek.

Havířovští momentálně hrají divizi, tedy stejně jako Řepiště, odkud Bugáň přišel. „Na tak velké město je to ale nízká soutěž. Cílem je v další sezoně zaútočit na postup do MSFL,“ nastínil Deníku plán člověk, jenž je dobře obeznámený s děním ve fotbalovém klubu MFK Havířov.

Obměnou má projít také hráčský kádr. První velkou posilou by se měl stát opavský odchovanec Jan Schaffartzik, který byl ještě v podzimní části kapitánem druholigového Prostějova. Na kontě má i 62 startů v nejvyšší soutěži, všechny v barvách Opavy.

Fotbalová legenda Havířova Bronislav Šimša.
OSOBNOSTI REGIONU! Bronislav Šimša si potřásl rukou s fotbalovými legendami

V souvislosti s Havířovem padlo také jméno dalšího Opaváka, a to Jana Žídka. Není vyloučeno, že by se v Havířově mohli objevit bývalí hráči z Řepišť jako například Cverna, Skřehot nebo Matěj. Ale to všechno až od příští sezony. Každopádně havířovský fanoušek se má na co těšit.