„Čekal jsem, že budeme po fyzické a rychlostní stránce dominovat, ale kluci mě trošku zklamali. Frýdlant musím pochválit za nasazení a bojovnost. Po devadesáti minutách někteří hráči sotva chodili, ale chtěli to vítězství urvat,“ řekl po utkání zklamaný karvinský kouč Marek Bielan.

Domácí se dostali do vedení po dvacet minutách hry a v závěru první půle dával na 2:0 Literák, jenž do Beskyd přišel před sezonou z Frýdku-Místku. Karviná sice ve druhé půli snížila, Frýdlant už si ale těsný náskok pohlídal a bere všechny body.

„Jsme nadmíru spokojeni. Karviná přijela s osmi hráči, kteří mají ligové smlouvy,” uvedl kouč 1. BFK Martin Šrámek, jenž měl na lavičce také dva dorostence a dva zraněné hráče. „A taky jsem přemluvil Stýskalu z Ostravice, který hrával i za Slovácko. Na hřišti byl přes sedmdesát minut a hodně nám pomohl,” řekl Šrámek, který byl na své svěřence náležitě pyšný. „Hráči vynaložili obrovské úsilí. A také musím vyzdvihnout fantastický výkon gólmana Prepsla,” uzavřel.

1. BFK Frýdlant nad Ostravicí - MFK Karviná B

Branky: 21. Velička, 40. Literák - 69. Brzóska. Rozhodčí: Novák - Šujan Janeček. ŽK: Soukup, Indra, Škorik, Wludyka, Prepsl, Svatonský - Římanek. Diváci: 423.