Do Frýdlantu se vrátil Jan Fukala. Dvacetiletý záložník v Beskydech načal svou kariéru, před jedenácti lety ale zamířil se svým dvojčetem Michalem do Frýdku-Místku. Zatímco Michal Fukala je nyní členem prvoligového Liberce, Jan zkoušel své štěstí ve Slavii. V Edenu se ale neprosadil a tak do B týmu Baníku. Jeho nadějně rozjetou kariéru ale přibrzdily zdravotní problémy, a tak se nyní Fukala vrací do Frýdlantu. „Po roce a půl jsem chtěl znovu nastartovat svou kariéru. Ve Frýdlantu jsem začínal, mám to tady kousek, takže je to ideální místo pro restart,“ řekl pro Deník.

Ve Frýdlantu jste působil naposledy před jedenácti lety. Jste rád, že jste zase doma?

Samozřejmě. Všude dobře, ale doma je nejlíp.

Před třemi lety jste odešel do Slavie. Jaké to bylo angažmá?

Náročné, a to po všech stránkách. Ukázalo a dalo mi to strašně moc. Jsem za to vděčný.

Slavia je velkoklub. Jak na vás zapůsobil?

Co se týče zázemí, bylo to na top úrovní. Trénoval a hrál jsem s hráči, jako jsou Peter Olayinka, Muris Mešanovič, Jakub Jugas, Jaroslav Zelený, Mick van Buren, ale i s ostatními, kteří si přišli zahrát za naši juniorku.

Měl jste slušně nakročeno, v Edenu jste se ale nakonec neprosadil. Čím to?

Myslím, že ta konkurence ve Slavií mluví za vše. Pro mě pak bylo lepší jít na hostování na Moravu, kde jsem doma, než zůstávat v Čechách.

V sezoně 2019/20 jste působil v Baníku. Jaké to bylo angažmá?

V Baníku už to bylo složitější. Hlavně tedy vinou zdravotních problémů.

Co vám bylo? A v jakém stavu jste nyní?

Trápila mě kolena. V Baníku se to rozjelo, od bolestí až po otékání, a skončilo to operací. Nyní je to nejlepší za celý rok a půl, snažím se hlavně dělat všechno individuálně, aby to tak i vydrželo.

Kdy byste za Frýdlant mohl naskočit do akce?

Těžko říct. Teď jsem začal trénovat s týmem, záleží na zdraví. Chci začít opatrně, jak se říká, krůček po krůčku.

Věříte, že se zase můžete odrazit někam výš?

Samozřejmě, že věřím, chci se znovu dostat do profesionálního fotbalu. Udělám pro to maximum. Jestli bude držet zdraví, tak jsem přesvědčený, že se ještě potkám s bráchou na ligovém trávníku. Tedy pokud on už nebude někde v Premier League.

Vaše dvojče Michal nastupuje v Liberci. Sledujete jeho kariéru?

Samozřejmě, já i celá rodina sledujeme každý jeho zápas. S bráchou si voláme téměř každý den, podporu má ode mě maximální, stejně tak, jako já od něho.