Na jasné vítězství domácích v souboji nováčků to přitom dlouho nevypadalo, vždyť po půlhodině ztráceli o dva góly. Ještě do poločasu však dokázali srovnat a po změně stran dokonali velký obrat.

„Na úvod sezony jsme byli natěšení a měli velká očekávání, proto jsem rád, že se nám nakonec i přes nepovedený vstup do utkání podařilo zvítězit,“ řekl nový trenér Vratimova Marek Lišaník, který nahradil Filipa Racka.

„Padlo devět branek, pro fanoušky jistě atraktivní, pro nás trenéry už to bylo horší. V úvodu jsme udělali dvě lehkovážné chyby v obraně, které soupeř dokázal potrestat a rázem jsme prohrávali o dvě branky,“ vykládal Marek Lišaník.

1. BFK Frýdlant nad Ostravicí – FK Frýdek-Místek 3:3 (1. kolo MSFL – 5. 8. 2023). Domácí třikrát vedli, hosté pokaždé dokázali srovnat.
OBRAZEM: Gólové derby Frýdlantu s Frýdkem bez vítěze. Jak to viděli oba trenéři?

„Celkově jsme však v první půli měli mnoho náznaků, bohužel jsme je nedokázali vyřešit a prakticky ani zakončit. Ke konci poločasu se nám však podařilo zužitkovat dva rychlé přechody do útoku a srovnat tak skóre,“ pokračoval kouč Vratimova.

„Ve druhém poločase už z nás opadla počáteční nervozita a najednou nás bylo plné hřiště. Do 70. minuty se nám podařilo utkání rozhodnout, když jsme se prosadili hned čtyřikrát a nutno říci, že po krásných akcích,“ pochvaloval si Marek Lišaník.

„Jsem rád, že kluci ukázali sílu. Start do soutěže je vždy důležitý, pro nás jako pro nováčka obzvlášť. Víme, že v naší hře je stále mnoho nedostatků na kterých je třeba pracovat, ale tato výhra nám bezpochyby dodá potřebné sebevědomí a klid do další práce,“ dodal mladý trenér Vratimova Marek Lišaník.

Třinec na úvod MSFL remizoval s Hodonínem 1:1.
Třinec hned na startu ztratil, v nastavení hrozil šok. Jsem zklamaný, řekl West

1. kolo divize F (sobota 5. 8. 2023):

Vratimov – Jeseník 6:3 (2:2)

Branky: 45. a 65. Šeba, 34. Vidiševský, 49. Bajzath, 54. Šindler, 70. Duda – 12. Cundrla, 29. Furik, 90+1. Michal Bráblík. Rozhodčí: Ganaj – Kaloč, Banot. ŽK: Brezula, Zupko, Duda – Furik, Krézek, Vaněk, Martin Bráblík, Zelinka. Diváci: 120.

Vratimov: Müller - Brezula (85. Benc), Bajzath, Zbavitel, Kavan - Zupko (79. Roháček), Máša (64. Barták), Duda - Chlopek (79. Maršál), Šeba - Vidiševský (46. Šindler). Trenér: Lišaník.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...