Trenér mužstva Jiří Neček věří, že reprezentační pauza hráčům prospěla. „Vyhráli jsme 4:0 v Peřkovicích v rámci poháru, kluci trochu vyčistili hlavy. Proti Sokolovu nás nezajímá nic jiného, než výhra,“ ujišťuje Neček.

I tak zůstane Třinec poslední, ale aspoň se svým konkurentům v tabulce přiblíží, a o to jde především. „Situace je opravdu vážná. Prostě musíme. Bohužel se nám marodka zase tolik nevyprazdňuje, teď nám na ni přibyl i mládežnický reprezentant Cienciala, ale aspoň, že Buchvaldek začal individuálně trénovat. Nad Janoščínem visí otazník. Sice už trénuje naplno, ale zdali bude připraven na Sokolov, to nevíme. Bude záležet na tom, jak se bude cítit,“ informuje Neček.

Lukáš Krajíček povede Třinec opět jako kapitán.
Kapitán Ocelářů Lukáš Krajíček: Těším se hlavně na Spengler Cup

K soupeři poznamenal, že hodně sokolovských hráčů zná. „Ještě z doby, kdy jsem tam trénoval. Některé kluky znám odjinud. Je to pořád kvalitní tým, který neměl dobrý úvod, ale na rozdíl od nás se zvedl a teď má dobrou sérii a čtyři zápasy už neprohrál. Velmi dobře brání,“ upozorňuje kouč Třince.

Hutníci se nicméně stejně budou soustředit hlavně na sebe. „Musíme se prosadit naší hrou. Jsme v situaci, kdy nám musí být jedno, kdo proti nám stojí. Jednoduše potřebujeme soupeře, ať to bude kdokoliv, porazit. Věřím, že kluci do utkání dají naprosté maximum,“ přeje si Jiří Neček.

Zítřejší zápas v Třinci začíná v 10.15 hodin.

Komunální volby: O repete usiluje 4,5 tisíce starostů a jejich zástupců