Svěřenci trenéra Jiřího Nečka dělají v posledních týdnech vše pro rychlý úprk ze spodních příček tabulky. „Chceme záchranářské starosti přenechat ostatním,“ zavtipkoval Neček.

Pak už vážněji dodal: „Táhneme teď sérii čtyř zápasů bez porážky a rádi bychom ji prodloužili. Nikdo nechce končit rok porážkou.“

K tomu budou Třinečtí potřebovat fůru odhodlání neustupovat z osobních soubojů, Prostějov hraje hodně důrazně. „Je silný ve standardkách, jeho hráči jdou do všeho po hlavě. Jsou vysocí, nepříjemní. Musíme všechno uskákat,“ nabádá své hráče trenér Neček k obezřetnosti.

Třinec bude mít o motivaci navíc. Na startu sezony soupeře z Hané hrubě podcenil a mohl prohrát i výrazněji, než jen 0:2. „Haprovala nám organizace hry, nejspíš jsme si mysleli, že se Prostějov porazí sám. To teď nepřipadá v úvahu, chceme to soupeři vrátit,“ ujišťuje Neček.

Duel Prostějov – Třinec je jediným z posledního letošního kola F:NL, který se o víkendu hraje. Další celky dohrají svůj podzimní program až o následujícím víkendu. „My jsme se s Prostějovem domluvili už dříve. Kvůli jednomu zápasu, který zbývá odehrát, nám přijde zbytečné čtrnáct dní trénovat,“ vysvětlil Neček.