Svěřenci trenéra Jiřího Nečka změří síly s brněnskou Zbrojovkou a body nutně potřebují. Jenže to soupeř také. „Určitě si Brno představovalo, že bude mít na kontě více bodů a bude bojovat o postup. Jeho poslední výsledky nás ale varují. Soupeř ještě určitě nic nevzdal,“ upozornil trenér Neček na brněnskou osmizápasovou šňůru bez porážky.

„Brno je velmi produktivní, důrazné a silné v osobních soubojích. Těží ze standardek a vysokých hráčů, jako je třeba Lukáš Magera,“ představil Neček silné stránky Zbrojovky. Ostatně, Mageru sám trénoval, takže ví, jak dokáže být nebezpečný. „Pozor si ale musíme dát na všechny hráče Brna. Je to kompaktní tým,“ varuje Neček.

On sám má ale podobné zápasy rád. „Když jde o hodně, bystří to smysly hráčů. Přestože je Zbrojovka velmi silným protivníkem, v naší situaci se stále musíme dívat především na sebe. Zajímat nás proto bude hlavně naše hra, tou se budeme chtít prosadit a je jedno, kdo proti nám bude stát na druhé straně hřiště. Potřebujeme nutně bodovat, abychom před zimou získali více klidu,“ upozorňuje třinecký trenér.

Domácí by si přáli prodloužit dosavadní bodovou minisérii alespoň do konce podzimu. „Hlavně chceme potěšit naše fanoušky, kterým jsme na podzim moc radosti neudělali,“ uvědomuje si Jiří Neček.

Sobotní duel s Brnem začne na Stadionu Rudolfa Labaje v 10.15 hodin.

Příští týden se ještě předehrává první jarní kolo. Třinec bude hrát v Prostějově.