V aukci je možné získat jednu ze čtrnácti pásek, s nimiž kapitáni týmů FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nastoupili do 30. kola sezony 2022/2023 hraného 28. května 2023. Po utkání byly všechny jednotlivými hráči podepsány. Dražitelé tak mají šanci získat třeba pásku kapitána vítězů uplynulého ročníku F:NL Michala Papadopulose z Karviné, dále pak Jiřího Janoščína z Opavy, Jakuba Habusty z Třince, a mnohé další.

Unikátnost pásek je vedle toho, že jsou hrané a podepsané, také v designu, který vznikl při příležitosti oslav jubilejní třicáté sezony samostatné české ligy. Aukce již odstartovala na webu sportovniaukce.cz a celý výtěžek půjde na konto nadačního fondu LFA Zelený život, jehož cílem je podpora dětí, kterým brání ve splnění sportovního snu nedostatek financí.

„Nadační fond LFA Zelený život za poslední období podpořil přes dvacet malých fotbalistů a fotbalistek celkovou částkou přesahující dvě stě tisíc korun a věřím, že výtěžek z probíhající aukce nám pomůže podpořit další z nich,“ prohlásil Daniel Hajný, obchodní a marketingový ředitel LFA, který současně zastává roli ve správní radě NF Zelený život.

Podobnou dražbu zorganizovala Ligová fotbalová asociace i na konci sezony 2022/23, kdy fanoušci měli možnost získat jednu z šestnácti speciálních pásek kapitánů ligových týmů. V rámci této akce se podařilo vybrat přes 34 tisíc korun, které následně šly na konto NF Zelený život.

FK Třinec - FK Frýdek-Místek 0:0 (Příprava, 15. 7. 2023)
Třinec nebo Frýdek-Místek? Slezské derby plné šancí. Jak ho viděli oba trenéři?

„Částka, kterou se nám podařilo v první dražbě získat, nám udělala velkou radost a pomohla nám podpořit několik dětí. Věřím, že i aukce unikátních kapitánských pásek F:NL fanoušky zaujme a využijí možnost získat cenný suvenýr a zároveň podpořit dobrou věc,“ dodal Daniel Hajný k aukci, která končí 31. července.

Ligová fotbalová asociace skrze svůj nadační fond v minulosti vedle více než dvaceti malých fotbalistů a fotbalistek podpořila také děti uprchlických rodin z Ukrajiny a další organizace.

Charitativní program Zelený život založila Ligová fotbalová asociace ve spolupráci se svými partnery a českými profesionálními kluby již v roce 2015 a je inspirovaný Modrým životem z knížek Jaroslava Foglara.

Byl zřízen se záměrem účinné podpory mladých fotbalistů a fotbalistek ve věku 5 až 15 let, kteří vyrůstají ve ztížených sociálních a ekonomických podmínkách. Sport ani fotbal není výsadou bohatých a cílem nadačního fondu Zelený život je umožnit sportovat dětem, kterým v tom brání nedostatek peněz.