Třinci proti Líšni chyběli Attah, Akulinin a Tijani, takže na hrotu sestavy musel naskočit Cienciala. Jenže on, ani nikdo jiný, recept na brněnskou obranu nenašel.

Hosté v úvodní půli dvakrát zahrozili díky Puchelovi, jedinou branku utkání měl ale na svědomí domácí Pašek, který se prosadil v 56. minutě. V závěru ještě mohl srovnat Vaněk, jeho pokus z přímého kopu ale skončil na tyči, a tak se skóre už neměnilo.

„Myslím si, že herně jsme byli o něco lepší, ale znovu jsme neproměňovali šance. Do pokutového území jsme poslali spoustu centrů, do ideálních pozic, ale nejsme tam v dostatečném počtu hráčů a nejsme hladoví v koncovce,“ prohlásil sportovní manažer Třince Marek Čelůstka.

Třinečtí v přípravě vyhráli jediný zápas, čtyřikrát prohráli a jednou remizovali. Strakovy svěřence přitom trápila zejména útočná fáze. „Na gól se hrozně moc nadřeme, v útoku nám schází zabiják. Je pozitivní, že jsme hráli na přírodní trávě s velmi dobrým soupeřem, ale z důvodu zranění jsme postrádali několik hráčů a naše sestava nebyla taková, jaká by v generálce měla být,“ dodal po zápase s Líšní Čelůstka.

Svou jarní druholigovou pouť třinečtí fotbalisté zahájí už v sobotu na půdě Blanska.

SK Líšeň – FK Fotbal Třinec 1:0 (0:0)

Branka: 56. Pašek.

Třinec: Křepela – Bolf, Foltyn, Janoščín (61. Gáč), Hýbl (46. Javůrek) – Omasta (61. Hlúpik), Habusta (61. Steinhübel), Buneš (46. Vaněk), Samiec (61. Weber), Puchel (61. Nieslanik) – Cienciala. Trenér: Straka.