Utkávají se spolu předposlední tým s posledním a svěřenci trenéra Jiřího Nečka by už rádi vymazali tu ošklivou nulu ze svého bodového konta. Ostatně, mít na kontě pět porážek v řadě, to by byl snad nejhorší start v historii třineckého klubu, který by kdy Třinec v prvních třech ligových soutěžích zaznamenal.

„V poháru v Rýmařově jsme konečně udrželi čisté konto. To se nám letos ještě nepovedlo, tak snad se od toho odpíchneme,“ přál by si Jiří Neček.

Právě zlepšená defenziva týmu by mohla stát za případným odpichem tabulkou vzhůru. „Rýmařov je sice třetiligový soupeř, ale my směrem dozadu pracovali výborně, nepustili jsme soupeře do šance. Měl tam snad jen tři střely,“ vybavoval si Neček. Podobný výkon od svých hráčů očekává i ve Znojmě.

„Opravdu by to pro kluky mohlo znamenat povzbuzení. Body už nutně potřebujeme,“ uznává kouč Slezanů.

Jenže to i domácí. Oba celky před sezonou deklarovaly útok na první pětku, Znojmo dokonce na první trojici, ale realita je jiná, byť kvalita kádrů oba týmy skutečně předurčuje k realizaci svých předsezonních cílů.

„Ale musíme to už někde protrhnout, abychom se nastartovali. O to tu jde. Jedno kde a jak. Když máte takovou podobnou sérii, je to kolikrát jen o hlavě. Stačí ušmudlaný gól v poslední minutě, vyhrajete 1:0 a najednou vás to zvedne. Věřím, že to bude právě ve Znojmě,“ dodal Neček.

Dnešní zápas startuje v 19 hodin.