Vlašim vedená Erichem Brabcem se chystala na rozehrávku Ondřeje Kušníra, jenže ten hrál tentokrát zprava. „Kušňu znám, ještě jsem s ním hrával. Posledně hrál středního obránce, tak jsme se chystali, že jej budeme eliminovat, ale Třinec hrál dnes jinak,“ poznamenal Brabec.

Vzhledem k tomu, že si žádný tým nevypracoval žádnou gólovku, lze remízu označit za spravedlivou. „Prošvihli jsme první poločas, kdy byla Vlašim lepší na míči a hrozilo to gólem. Už jsem si říkal, že zase budeme dohánět a otáčet, ale naštěstí jsme soupeře k ničemu nepřipustili,“ mohl si oddechnout trenér Třince Jiří Neček.

Po změně stran změnili domácí systém a zjednodušili hru. „Nenechali jsme soupeře rozehrát, a to bylo stěžejní. Měl s tím velké problémy. Hrozili jsme po standardkách a únicích zboku, ale nevytvořili jsme si nic pořádného. Vlastně celý zápas nenabídl žádné velké ohrožení branky a pro diváky to bylo asi dost nezáživné,“ uznal Neček.

„Máme strašně mladý tým, ale kluci se potřebují vyhrát, a to do nich nedostaneme jinak, než samotnými zápasy,“ omlouval Brabec tak trochu výkon svého týmu. S remízou souhlasil. „Je to spravedlivé. V první půli jsme byli lepší my, ve druhé Třinec, takže ta plichta odpovídá. Ani já si nevybavuji nějaké gólové šance na žádné straně. Akorát mě mrzí, že jsme po přestávce nenavázali na naši hru z první půle. Byl to spíš boj,“ uznal Brabec.

„Někdy se holt takové zápasy hrají. Jiné to už do konce podzimu asi nebude. Ten boj o udržení bude ještě hodně náročný,“ tipuje Neček.

Fotbal Třinec – Sellier & Bellot Vlašim 0:0

Rozhodčí: Houdek – Kožár, Hock. ŽK: Janoščín – Skopec, Fortelný, Túlio. Diváci: 363.

Třinec: Adamuška – Kušnír (73. Dedič), Čelůstka, Bedecs, Janoščín – Ilko, R. Vaněk, Weber, Šumbera – Omasta (83. Janošík) – Hejný (46. Schwendt). Trenér: Neček.