Doma je Třinec na jaře stoprocentní, venku ale dosud nebodoval a nedal ani jeden gól. To druhé se sice nezměnilo, Slezané však vybojovali v Jihlavě bezbrankovou remízu.

„O síle Jihlavy jsme věděli, a tak jsme se na ně připravili. Nechtěli jsme jim dát prostor, protože potom bychom měli problémy. Takže jsme to dneska zaměřili na defenzivu a hráli jsme na bod,“ přiznal po zápase kouč Slezanů Martin Zbončák.

Vysočina měla po celý zápas navrch a v první půli si vytvořila i několik šancí, Hasalík si ale se všemi poradil. Na druhé straně měl blízko ke gólu Foltyn, jeho pokus ale skončil na tyči.

Také ve druhé půli měla Jihlava převahu, gól však nedala. „Hráli jsme zodpovědně zezadu. Vím, že to z naší strany nebylo moc pohledné, ale s bodem jsme spokojeni. Chtěli jsme hrát zodpovědně v defenzivě a to se nám povedlo,“ dodal trenér Třince Zbončák.

Vysočina Jihlava – FK Fotbal Třinec 0:0

Rozhodčí: Batík – Mikeska, Pospíšil. ŽK: Písačka, Belaid – Habusta, Javůrek.

Třinec: Hasalík – Bolf (89. Szewieczek), Foltyn, T. Ba, Javůrek – Omasta, Machuča (83. Nešický), Habusta (83. Bedecs), Kania (90. Hýbl) – Juřena (89. Petráň), Dedič. Trenér: Zbončák.