Domácí Dynamo zde v ofenzivně laděném utkání porazilo stejně kvalitně hrající Třinec až v závěru zápasu.

Trenér Třince Jiří Neček neskrýval po utkání zklamání, neboť pokud měl v tomto duelu někdo bodovat, pak jeho svěřenci. Zápasu by více slušela remíza.

„Když si vybavím všechny ty šance…,“ kroutil hlavou Neček. „Balony létaly do vápna, hrálo se opravdu hodně ofenzivně, padaly břevna, tyče na obou stranách,“ popisoval. „Já jsem ale naštvaný. Nechali jsme si dát doslova naivní góly, navíc chvíli před koncem,“ dodal.

Branky začaly skutečně padat až ve druhé půli. První budějovický zaváněl ofsajdem, ale na ten ještě hosté odpověděli. Trefil se René Dedič.

Další třinecké šance už zůstaly nevyužity a gólově se prosadili až domácí. „Jsme zklamaní. Šimon Šumbera měl snad tři gólovky. Místo toho, abychom šli do koncovky za stavu 3:1, nebo aspoň 2:1 pro nás, tak to bylo otevřené a my pak hloupě inkasujeme,“ litoval Jiří Neček.

Gól na 2:1 nezkouskl ještě dlouho po zápase. „Centr od lajny přes našeho hráče - a na první tyči si nepokryjeme balon,“ nechápal Neček. „Třetí branka už nic neřešila, i když byla podobně laciná. Herně jsme tady na výborně připraveném hřišti zanechali velmi dobrý dojem, ale jedeme domů se bez bodu. Smutné je, že jsme se porazili sami, soupeř nás nepřehrál. Proměnit nějaké ty šance, vracíme se zvesela. Takhle budeme muset zabrat v domácím zápase,“ zakončil Neček.

Ten odehraje Třinec v sobotu od 10.15 hodin proti staronováčkovi FNL z Prostějova.