„U nás to bylo zase o hlavě. Po předchozí porážce 0:4 v Pardubicích, kde jsme vyhořeli jak v obraně, tak v útoku, to měli kluci psychicky náročnější. Zvlášť, když jsme věděli, že Znojmo v minulém zápase dalo šest gólů Chrudimi,“ uvažoval trenér Třince Jiří Neček.

Po debaklu na východě Čech udělal hned čtyři změny v sestavě. V první půli se zdálo, že je to ku prospěchu. První akce sice náležela Znojmu, ale pak byli nebezpečnější domácí a v 24. minutě se prosadil Omasta – 1:0.

Jenže to bylo ze strany Třince vše. Ještě do přestávky srovnal po velkém závaru v pokutovém území domácích znojemský Dramé – 1:1.

Vzpomínková akce u příležitosti výročí boje místecké vojenské posádky proti německým okupantům z roku 1939.
OBRAZEM: Hrdinství 8. pěšího pluku připomněla akce ve faunaparku

Hosté v úvodu druhé půle nastřelili Mudrou tyč domácí brány, kterou tentokrát hájil Bárta, pak převzali na dvacet minut iniciativu Třinečtí, ale nevymysleli nic kromě šance mladého Ciencialy, jemuž dal Neček šanci od první minuty.

V posledních patnácti minutách se už hra zase srovnala a hrálo se téměř bez šancí. „Na těžkém terénu bylo velmi náročné kombinovat,“ vysvětloval to Neček.

Proto jeho svěřenci převážně nakopávali vysoké balony za znojemskou obranu, což ale úspěch nepřinášelo. „Pokoušeli jsme s vytvářet aspoň standardní situace, ale gólman Buček je pochytal,“ uznal trenér Třince.

Penzisté nově berou 13 319 měsíčně. Kolik činí průměrný důchod u vás?

Strhnout vítězství na domácí stranu mohl dvě minuty před koncem domácí Klec, ale z dobré pozice pálil těsně nad.

Fotbal Třinec – SC Znojmo 1:1 (1:1)

Branky: 24. Omasta – 36. Dramé. Rozhodčí: Nenadál – Pelikán, Batík. ŽK: Lupták, Bedecs, Klec, Kušnír – Kunca, Avdič. Diváci: 436.

Třinec: Bárta – Lupták (46. Janošík), Kušnír, Bedecs, Janoščín – Buchvaldek, Weber, Klec, Cienciala (75. Schwendt) – Omasta – Hapal (81. Dedič). Trenér: Neček.

Město Frýdek-Místek na jaře opět rozkvete. Ilustrační foto.