Jenže Třinec inkasoval deset minut před koncem a navíc soupeř hrál tou dobou už dvacet minut v oslabení.

Více než šest stovek diváků vidělo pohledný zápas se zajímavými situacemi na obou stranách. Třinečtí opět přežili penaltu, už třetí v dosavadních šesti duelech soutěže, kterou Prostějov zahrával po ruce Kušníra. Adamuška ji Koudelkovi lapil.

„Co se týče hry, kromě této penaltové situace byla první půle v naší režii. Dvě tři šance jsme tam měli určitě proměnit a vyvíjelo by se to jinak,“ mrzely trenéra Třince Svatopluka Habance promarněné situace jeho týmu.

Ještě na startu druhé půle napálil Valenta míč do břevna. Prostějov posléze srovnal a od toho stavu byl lepší. Navzdory tomu, že Třinec v 59. minutě proměnil penaltu zásluhou Bedecse. Stalo se po faulu na Arroya. Navíc Prostějov dohrával bez vyloučeného Janíčka.

„Jsem překvapený, že jsme ustoupili od důrazného napadání a navíc po té penaltě a proti deseti, že jsme vedení neudrželi. Domácí se neskutečně nadechli a díky obrovskému nadšení vyrovnali. Zaskočilo mě to, protože nemáme úplně mladý tým, takže bychom si takovou situaci měli pohlídat,“ uznal Habanec.

Třinečtí přistoupili na překopávanou, nedostupovali protihráče a po červené kartě pro Janíčka se začali obávat o výsledek. „Ano, ty obavy tam byly, hráči si nějak popletli úlohy, které mají na hřišti plnit,“ neskrýval Habanec zklamání.

Prostějovský kouč Oldřich Machala doplnil: „Třinec nás v úvodní půli přehrával v agresivitě, napadání. Poločas jsme přežili a ve druhém nastal obrat o sto osmdesát stupňů. Musím složit poklonu našemu týmu, že se nevzdal a předvedl i hezké akce.“

SK Prostějov – Fotbal Třinec 2:2 (0:1)

Branky: 53. Koudelka, 81. Biolek – 21. Valenta, 59. z pen. Bedecs. Rozhodčí: Dubravský – Batík, Dohnálek. ŽK: Janíček, Biolek, Kroupa – Bedecs, Valenta, Kušnír, R. Vaněk. ČK: 58. Janíček (P). Diváci: 633.

Třinec: Adamuška – Omasta, Gáč, Bedecs, Kušnír – Arroyo, R. Vaněk (87. Samiec), Machalík (84. Wojnar), Valenta, Hlúpik – Kubala (69. Cienciala). Trenér: Habanec.