Trenér mužstva Jiří Neček se těší na kamaráda Oldřicha Machalu, který vede Prostějov. „Prošli jsme olomouckou školou, jsem na něj a jeho tým zvědavý. Určitě nemůžeme vycházet z toho, že měl Prostějov v předloňské sezoně tristní bilanci a sestoupil. To je dávno zapomenuto a hráče k tomu budu nabádat. Nesmíme soupeře podcenit,“ varoval Neček.

Ten viděl utkání Hanáků doma s Vlašimí, kde soupeř srovnal na 2:2 až v samotném závěru zápasu. „Prostějov si zasloužil vyhrát, měl více šancí a podle průběhu hry i směřoval ke třem bodům. O to těžší to pro nás bude. Prostějov si určitě bude chtít odvézt nějaký ten bod,“ míní Neček.

Podle něj nebude hanácký tým hrát stejně jako doma. „Nejspíš si přijedou pro bod, čemuž uzpůsobí taktiku. S největší pravděpodobností nás čeká dobývání. Soupeř bude určitě hrát na brejky,“ uvažuje třinecký stratég.

Vzhledem k tomu, že na jaře byl Třinec doma v každém utkání favoritem, si už ale podobný způsob hry odzkoušel a nemělo by jej překvapit, že soupeř bude zalezlý a bude chtít především pečlivě bránit.

„Prostějov má navíc ve svém středu výborné hlavičkáře, takže vsadíme na kombinační hru po zemi. Prosazovali jsme se s ní i v Budějovicích, i když tam jsme vyhořeli v koncovce. Věřím, že s Prostějovem to bude jiné a body zůstanou doma. Potřebujeme dobrý start,“ přiznal Jiří Neček.

Zítřejší utkání startuje na stadionu Rudolfa Labaje v 10.15 hodin.