Třinec potřeboval po nevydařeném duelu v Táborsku zabrat. A to se mu také povedlo. Proti Ústí nad Labem začal aktivněji a od začátku se dostával do nadějných šancí. 

Velkou příležitost měl Puchel a poté také Omasta, ujal se ale až pokus Foltyna, který v 33. minutě otevřel skóre po rohovém kopu domácích. 

Až poté začali tlačit i hosté, kteří si vytvořili několik nebezpečných šancí. Adamuška ale všechno kryl a jelikož už další gól nepadl, tak si Třinec došel pro nejtěsnější možné vítězství. „Jsme pod enormním tlakem a myslím si, že ze začátku to na hráčích bylo vidět. Byli jsme nervózní, zbytečně jsme se zbavovali míčů a chyběla nám větší souhra. Postupem času jsme se ale začali dostávat do hry,” uvedl po zápase kouč Straka. 

Třinec se díky tříbodovému zisku dostal na desáté místo a je tři body nad sestupem. „Jsem rád, že můj tým ukázal charakter a urval cenné tři body, které byly vydřené a vybojované poctivou hrou. Kluci odevzdali na hřišti všechno, to byl základ úspěchu. Pokud takhle budeme pokračovat, nemám obavy, že bychom se nezachránili,” dodal Straka. 

FK Fotbal Třinec - FK Ústí nad Labem 1:0 (1:0) 

Branka: 33. Foltyn Rozhodčí: Batík – Pfeifer, Černoevič. ŽK: Celba, Samiec, Adamuška – Strada, Bílek, Tvrdoň, Miskovič. 

Třinec: Adamuška – Vaněk, Bedecs, Foltyn – Omasta, Weber (87. Nieslanik), Habusta, Janoščín – Puchel (61. Cienciala), Celba (88. Bolf) – Samiec. Trenér: Straka. 

Ústí nad Labem: Tvrdoň – Strada, Hudec, Brak, Písačka – Kušej (58. Čičovský), M. Bílek (70. Jakš), Miskovič – Göllnack (58. Koubek), Emmer, Prošek (87. Chodora). Trenér: Jarolím.