Třinec odjel do Vlašimi s pětibodovým náskokem na předposlední Ústí nad Labem. Pokud by utkání zvládl, mohl Ústí odskočit už na osm bodů, to se mu ale nepovedlo a jeho soupeř v boji o záchranu má ještě víkendový zápas k dobru.

Vlašim vstoupila do utkání aktivně. První dvě šance se ještě neujaly, v šestnácté minutě se ale prosadil Suchan a bylo to 1:0.

Tlak Vlašimi pokračoval i nadále a na bránu Třince se valila jedna šance za druhou. Skóre se měnilo po přestávce, kdy se po faulu Hasalíka kopala penalta, kterou s přehledem proměnil Rigo. „Přistoupili jsme k tomu špatně. Kdyby to o poločase bylo 6:0, tak by nikdo nemohl nic říct,“ uvedl sportovní manažer Třince Marek Čelůstka.

Po hodině hry ale vystrčili růžky i Slezané. Pokus Bolfa se ještě neujal, pak ale Vlašim chybovala v rozehrávce a na 1:2 snížil Kania, jenž navázal na předešlý hattrick z utkání proti Příbrami.

To ale bylo ze strany Třince vše. Za osm minut se znovu prosadil Rigo a v nastavení upravil na konečných 4:1 Toula. „Jsme hrubě nespokojení s přístupem týmu. O výsledku rozhodly naše velké individuální chyby. Musím být kritický, takto se o záchranu nehraje, hráči si musí sáhnout do svědomí,“ dodal Čelůstka.

FC Sellier & Bellot Vlašim – FK Fotbal Třinec 4:1 (1:0)

Branky: 16. Suchan, 59. Rigo (pen.), 72. Rigo, 90.+2. Toula – 64. Kania. ŽK: Bedecs, Klusák (oba Třinec). Diváci: 498. 

Třinec: Hasalík – Szewieczek (81. Buneš), Bedecs, Bolf (86. Weber), Omasta – Foltyn, J. Javůrek (74. Hýbl), Machuča, Kania (74. Klusák) – Dedič (74. Petráň), Juřena. Trenér: Zbončák.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...