V pátek se ale neradovali ani ti hokejoví, jelikož Oceláři prohráli v Pardubicích 2:5, a v sobotu dopoledne ani ti fotbaloví. Svěřenci trenéra Svatopluka Habance prohráli na půdě lídra těsně 0:1.

Nutno dodat, že Třinec je pro místní klub oblíbeným soupeřem. Na stadionu Pod Vinicí skóroval naposledy před více než pěti lety, a sice na jaře roku 2014. Za tu dobu si pouze v jednom z pěti případů odvezl z východu Čech aspoň bod a nejinak tomu bylo i tentokrát.

„Prvních sedm minut bylo našich a Pardubice téměř nepřelezly přes půlku. Pak se ale domácí dostali do hry a ovládly střed hřiště, což dnes rozhodlo. Domácí měli všechny odražené balony, vybojovali většinu osobních soubojů. Drtivá většina akcí šla přes Černého, podobné to bylo i při tom jediném gólu,“ popsal trenér Třince Svatopluk Habanec, jak se zápas po slibném úvodu ubíral.

Třinečtí fotbalisté (v černém) těsně nestačili na Pardubice.

Jeho svěřenci tentokrát nedokázali naplno využít křídelních prostorů k zakončení. „Pardubice směřovaly přesné nahrávky za naši obranu. Ještě na začátku druhé půle mohly navýšit vedení, my jsme pak sice kontrovali, ale prakticky bez nějaké šance. To mě na tom mrzí nejvíc, protože i předtím proti Brnu, Žižkovu nebo Vítkovicím jsme si šance vypracovali. Tentokrát ne,“ uznal Habanec.

Pardubice tak Třinci ukončily jeho sérii sedmi zápasů bez porážky.

FK Pardubice – Fotbal Třinec 1:0 (1:0)

Branka: 20. Kohút. Rozhodčí: Vojkovský – Dobrovolný, Horák. ŽK: Solil, Miker – Janoščín, Akulinin. Diváci: 1 024.

Třinec: Adamuška – Kušnír, Gáč, Bedecs, Janoščín (82. Tijani) – Hlúpik, Machalík (55. Valenta), Samiec, Kubala, Janošík (55. Arroyo) – Akulinin. Trenér: Habanec.