V minulém kole Třinec vyhrál na půdě Příbrami, doma ale svůj triumf nepotvrdil. Do Slezska zavítal tým z Vlašimi, který má ve svých řadách několik hráčů pražské Slavie. Jedním z nich je i útočník Denis Alijagič, který má na podzim formu jako hrom. To potvrdil i v Třinci a už v šesté minutě vstřelil jediný gól utkání.

Třinec mohl srovnat ve druhé půli. Jenže Juřenovu gólovou dorážku zhatil odpískaný ofsajd a Bolf ztroskotal na brankáři Vágnerovi.

V závěru hrozil ještě Alijagič, žádná branka už ale nepadla a Vlašim si odvezla všechny body za výhru 1:0. Třinec je v tabulce předposlední a poslední dva zápasy podzimu odehraje venku.

„Odehráli jsme jeden z lepších zápasů. Hlavně ve druhém poločase jsme dokázali soupeře přitlačit, ale ve finální fázi, na posledních třiceti metrech, nám chyběl klid a kvalita v zakončení. Bylo otázkou času, kdy vyrovnáme, ale nakonec se nám to bohužel nepodařilo,” prohlásil zklamaně sportovní manažer Marek Čelůstka.

FK Fotbal Třinec - FC Sellier & Bellot Vlašim

Branka: 6. Alijagić. Rozhodčí: Cieslar – Mikeska, Pfeifer. ŽK: Foltyn, Ba – Křišťan, Hošek, Broukal

Třinec: Adamuška – T. Ba, Bedecs, Foltyn (73. Bolf) – Omasta, Habusta, Šteinhübel, Kania, Hýbl – Juřena, Petráň. Trenér: Zbončák.