Plně zaslouženou, což uznal i domácí trenér David Oulehla. „Kdyby Třinec proměnil vše, co si během zápasu vytvořil, tak to hodnocení pro nás vyzní hrozně,“ sympaticky uznal trenér Varnsdorfu.

Čímž naznačil, jakým směrem se utkání vyvíjelo. Výsledek sice vypadá těsně, ale třinečtí hráči byli v zápase jasně lepší.

„Byly tam nějaké tutovky. Jednou jsme nastřelili tyčku, dvakrát břevno,“ vypočítával třinecký kouč Jiří Neček.

Spokojen byl s hrou záložní formace, která přehrála tu domácí. „Omasta hrál výborně, ve středu pole nám skvěle pracovala dvojice Vaněk – Weber. Ale pozor, nechci, aby to bylo o jednotlivcích. Utkání jsme zvládli kolektivní hrou a jako tým,“ upozornil.

O jediný gól nedělního duelu ve Šluknovském výběžku se postaral průbojný Marek Čelůstka, který doslova dotlačil balon do sítě poté, co ho nejprve napálil do břevna.

Potěšilo i čisté konto Michala Bárty. „A to Michal ani neměl chytat. Počítali jsme s Jirkou Adamuškou, ale onemocněl,“ vysvětloval Neček Bártovo zařazení mezi tři tyče.

Tak jako tak, oba třinečtí gólmani si už připsali vychytanou nulu. Tím lépe pro tým.

Znovu se ukázalo, co s hráči dovede psychika. „Souhlasím. Minulý týden jsme konečně vyhráli, kluky to ohromně povzbudilo, výborně se mezi sebou doplňovali. Dneska jsme měli lehké nohy, nebylo to žádné vydřené vítězství, ale plně zasloužené. Jen tak dál,“ pochvaloval si Neček.

Jeho svěřenci se poprvé v sezoně dostali ze sestupových příček. Už jsou čtrnáctí.

FK Varnsdorf – Fotbal Třinec 0:1 (0:0)

Branka: 71. M. Čelůstka. Rozhodčí: Houdek – Novák, Vaňkát. ŽK: Kocourek, Kodeš, Kozma – Kušnír. Diváci: 810.

Třinec: Bárta – Kušnír, M. Čelůstka, Bedecs, Janoščín – Ilko (90+2. Janošík), Vaněk, Weber (84. Samiec), Šumbera – Omasta – Hejný (83. Dedič). Trenér: Neček.