Zápas samotný nabídl dva různé poločasy. Soupeř bojoval, seč mu síly stačily. „Byli ve stejné situaci. Věděli jsme, že to bude vypjaté, hrálo se o strašně moc a nervozita se na obou týmech podepsala,“ popisoval dojmy trenér Třince Jiří Neček.

Jeho svěřenci přečkali první půli, kdy Žižkov hrozil ze standardek, které má dobře propracované. Třinečtí se se štěstím ubránili. „Byl to takový neslaný nemastný výkon. Ve druhé půli nás pak vyloženě podržel Adamuška v bráně, který chytil dvě tutovky Viktorky,“ uznal Neček.

To však znamenalo obrat v zápase, protože v 57. minutě se krásně uvolnil Schwendt a poslal Pražany do kolen. Ti ve snaze vyrovnat otevřeli hru a to už byla vyloženě voda na třinecký mlýn.

„Brejky nám opravdu vyhovovaly. Pokaždé jsme ubránili akci soupeře a následně svou vlastní dobře vykombinovali. Dvě superšance měl Šumbera, škoda, že je nedal, ale to bychom možná chtěli až moc,“ zasmál se Neček.

Jeho svěřenci opanovali dění na hrací ploše, přidali dva góly a odvezli si do Slezska veledůležitou výhru. „Dobře jsme řešili situace dva na jednoho a další přečíslení. Mohlo by nás to před koncem podzimu povzbudit,“ mínil Neček.

Viktoria Žižkov – Fotbal Třinec 0:3 (0:0)

Branky: 57. Schwendt, 75. Ilko, 90+2. Cienciala. Rozhodčí: Jílek – Koval, Leška. ŽK: Žežulka, Sintean – Ilko, Bedecs. Diváci: 795.

Třinec: Adamuška - Ilko, Bedecs, M. Čelůstka, Janoščín – Omasta, Šumbera, Weber (89. Klec), R. Vaněk – Janošík (90. Cienciala), Schwendt (83. Dedič). Trenér: Neček.