Slezané mohli slavit už před týdnem, to doma ale nestačili na Prostějov. Proti Blansku však nezaváhali, soupeři oplatili předešlou porážku a vyhráli 2:0.

„Bylo to psychicky náročné. Chtěli jsme si pojistit záchranu, ale taky jsme chtěli vyhrát, abychom se v tabulce dostali nahoru. Je to velká úleva,” řekl pro Deník sportovní manažer Třince Marek Čelůstka. Třinec je po výhře sedmý, ovšem dvanáctý Varnsdorf na něj ztrácí jen dva body.

Třinec začal aktivně a brzy se dočkal zaslouženého vedení. V jednadvacáté minutě se k exekuci přímého kopu postavil Weber, jehož střelu si do sítě srazil hostující kapitán Buchta. O necelých patnáct minut později pak udeřil Stáňa a bylo to 2:0.

„Vycházel nám plán. Od začátku jsme byli lepší a organizovanější. Ty dva rychlé góly rozhodly,” uvedl Čelůstka. Ve zbytku utkání už žádný gól nepadl, domácí si svůj náskok bez problémů pohlídali a po zápase mohli slavit. „Jsme rádi, že jsme si to mohli užít i s fanoušky. S nimi je to úplně jiné,” potěšilo Čelůstku.

Zůstane Straka?

Slezané před sebou mají ještě jeden zápas, určitě jsou ale rádi, že náročná sezona spěje ke konci. Třinec totiž do ročníku vstoupil bídně, což odskákal trenér Svatopluk Habanec, jehož nahradil František Straka. Ten Třinec zvedl, jenže na začátku jara přišla další krize. „Určité obavy tam byly, ale já jsem věřil týmu, že má kvalitu. Není to tým na sestup, teď jsme tam, kde patříme. Je ale pravda, že některé body jsme prohospodařili zbytečně,” řekl Čelůstka.

Třinecké fanoušky teď pochopitelně zajímá, zda u týmu i nadále zůstane jeden z hlavních strůjců úspěchu - kouč Straka. „Jako první jsme chtěli vybojovat záchranu. Tu máme. Teď začnou jednání a my bychom byli rádi, kdyby u nás pokračoval. Snad se podaří dohodnout, aby tady zůstal,” přeje si Čelůstka.

FK Fotbal Třinec - FK Blansko 2:0 (2:0)

Branky: 21. Buchta vlastní, 35. Stáňa. Rozhodčí: Rozhodčí: Hocek – Hurych, Mikeska. ŽK: Javůrek, Janoščín – Helebrand, Klusák.

Třinec: Adamuška – Omasta, Foltyn, Bedecs, Janoščín, Hýbl – Stáňa (75. Celba), Vaněk (90. Nieslanik), Weber (90. Gáč), Javůrek (65. Cienciala) – Samiec. Trenér: Straka.