Kádr Třince se během léta hodně proměnil a fanoušci slezského klubu čekali, jak to bude na hřišti vypadat. Třinečtí v úvodním kole přivítali Ústí nad Labem a chtěli naplno bodovat. Jenže už ve třetí minutě krásně udeřil hostující Ogiomade a Ústí vedlo.

V následujících minutách se hra přelévala ze strany na stranu a oba týmy si vypracovaly několik velkých příležitostí. Obrovskou šanci na srovnání měl v závěru prvního poločasu Javůrek, míč za brankovou čáru ale nedostal.

Naopak, po pár minutách druhé půle napřáhl z třiceti metrů Bílek a hosté vedli 2:0. Ovšem už za pět minut snížil Hýbl a vzápětí dokonce vyrovnal Omasta. „Za stavu 0:2 jsme byli dole, nakonec jsme vyrovnali a mohli i zvítězit,” řekl po zápase pro klubový web sportovní manažer Třince Marek Čelůstka.

Šťastnější nakonec byli hosté. V 85. minutě se prosadil Krobot a Třinec tak zůstal bez bodu. „V naší hře je ještě spousta nedostatků, které věřím, že odstraníme a zápas od zápasu se budeme zlepšovat. Ukázalo se, že fotbal je nevyzpytatelná hra a na úvod sezony je z toho porážka. Naše defenzivní práce dnes nebyla ideální a tři inkasované branky jsou toho důkazem. Ale jdeme dál, sezona je na začátku,” dodal Čelůstka.

FK Fotbal Třinec - FK Ústí nad Labem 2:3 (0:1)

Branky: 59. Hýbl, 63. Omasta – 3. Ogiomade, 54. M. Bílek, 85. Krobot. Rozhodčí: D. Černý – Dohnálek, Dobrovolný ŽK: 60. Omasta, 72. Hýbl, 86. Petráň – 74. Krobot.

Třinec: Adamuška – Foltyn, Bedecs (C), Klusák, Hýbl (79. Puchel) – Omasta (72. Bolf), Habusta, Weber, Javůrek (46. Kania) – Juřena (79. Šteinhübel), Petráň. Náhradníci: Hasalík – Buneš, Puchel, Bolf, Kania, Szewieczek, Šteinhübel. Trenér: Straka.