Svěřenci trenéra Jiřího Nečka jsou v tabulce předposlední, ale jejich hra neodpovídá aktuální situaci. Naposledy dokázali přehrát i Jihlavu, leč po individuálních chybách prohráli 1:2. „Já myslím, že v našem postavení teď musíme k zápasům přistupovat s tím, že je absolutně jedno, kde a proti komu zrovna hrajeme. Zkrátka potřebujeme bodovat, a to platí i pro Hradec,“ poznamenal trenér Neček.

Podle jeho slov se Třinec pokusí o otevřenou partii. „Betonovat nechceme, ani nám to není vlastní,“ dodal. „Kluci se sami přesvědčili proti Jihlavě, a koneckonců i na začátku v Budějovicích, že se umíme herně měřit s nejlepšími celky soutěže. Výsledky pro nás bohužel nehovořily, ale věříme našim kvalitám. Rozhodně v Hradci žádný autobus stavět nebudeme,“ pousmál se.

A to ani přesto, že Hradec doma střílí spousty branek a bude vysokým favoritem utkání. „Naší předností je ofenziva, na tu budeme spoléhat. O přednostech Hradce samozřejmě víme, prioritní bude zamezit jim v počtu šancí. Zkusíme si počkat na nějaký ten brejk a proměnit. Proti Jihlavě jsme hráli v první půli velmi dobře, dovedli se prosadit. Snad se to povede i v Hradci,“ zadoufal třinecký trenér.

Nedělní zápas začne v Hradci Králové v 16 hodin.