Na půdě vedoucího Hradce Králové prohráli po penaltě, kterou rozhodčí Mikyska vtáhl do šestnáctky, ačkoliv k faulu Bedecse došlo ještě před pokutovým územím. Černý penaltu proměnil a Třinec tak prohrál další utkání.

„Dneska se mi to hodnotí mimořádně špatně. Herně jsme se Hradci vyrovnali, byli jsme na něj dobře připraveni, ale takový způsob porážky hráče drtí,“ smutnil po utkání trenér Třince Jiří Neček.

Zajímavostí bylo, že nedlouho po hradecké penaltě se sám Bedecs hrnul do vápna domácích a po faulu na něj se měla také pískat penalta. Tady už ale zůstala píšťalka rozhodčího němá.

I tak mohli hosté srovnat, když v závěru zápasu nepropálil v jasné šanci Šumbera gólmana Ottmara a už v nastavení zahodil tutovku i Omasta, který o pár čísel přestřelil břevno.

Z utkání, které jinak mohlo mít vysokou kvalitu, se stala bramboračka, ve které úřadoval arbitr. Počet žlutých karet hovoří za vše.

„Minimálně k bodu jsme měli nakročeno, bohužel je z toho další porážka. Všechny nás to mrzí, protože dnes jsme si opravdu bodovat zasloužili. Soupeř je silný, ale nepřehrál nás. Taková porážka bolí víc, než kdybyste dostali 5:0,“ štval trenéra Nečka nedělní nezdar.

FC Hradec Králové – Fotbal Třinec 1:0 (0:0)

Branka: 62. z pen. M. Černý. Rozhodčí: Mikyska – Pelikán, Batík. ŽK: Miker, Urma, Jukl, Martinec, Kopečný, Ottmar – M. Čelůstka, Šumbera, Bedecs, Hejný. ČK: 90+1. Da Silva (Hradec). Diváci: 912.

Třinec: Adamuška – Kušnír (23. Schwendt), M. Čelůstka, Bedecs, Janoščín – Janošík, R. Vaněk, Weber, Šumbera – Omasta – Hejný (75. Dedič). Trenér: Neček.