Po „zářezu“ v posledním utkání v Hradci Králové nastupovali třinečtí fotbalisté do zápasu s Chrudimí téměř s nožem na krku. Situace je opravdu vážná.

Třinecký tým však prokázal velký charakter, nezměrnou pílí a bojovností dotáhl utkání s nováčkem do vítězného konce a zase o něco oživil své naděje na to, že po podzimní části unikne z pásma sestupu.

„V naší situaci nutně potřebujeme tříbodové injekce. Možná i proto byla první půle z naší strany trošku nervózní. Každý si uvědomoval tu zodpovědnost,“ hodnotil vyrovnanou první část trenér Třince Jiří Neček.

Domácí onu nervozitu nakonec setřepali a začali předvádět solidní bojovný fotbal. Pokusy Hejného a Janošíka však svůj cíl nenašly. Činili se i hosté, střelu Froňka ale brankář Adamuška zneškodnil.

Ve druhé půli se hra otevřela na obě strany. „Pro diváky to muselo být docela atraktivní. Sledovali zajímavý zápas. Naštěstí jsme prokázali velkou vůli po vítězství. Musím mužstvo pochválit, jak bojovalo a šlo si za třemi body. Bohužel nás i dnes provázelo ‚vraždění‘ šancí. Naštěstí jsme v závěru ten kýžený druhý gól dali. Bylo to infarktové utkání,“ sypal ze sebe dojmy Neček.

Třineckým nejprve zatrnulo, když po zaváhání Omasty pronikl do šestnáctky Froněk a trefil přesně, inkasovaná branka však paradoxně Třinec nakopla. „Ani jsem nestíhal počítat všechny šance,“ přiznal Neček.

K těm největším patřily Šumberova tutovka, ve které ze vzdálenosti penaltového bodu nastřelil jen břevno, dorážka Kušníra, která postrádala razanci, a Bedecsova hlavička, která šla těsně kolem chrudimské tyče.

Domácí si přesto našli cestičku do hostující brány. Vaněk v 67. minutě perfektně proměnil trestňák, na který byla radost pohledět.

Stupňující tlak dotáhli Třinečtí v 91. minutě k rozhodující brance. Po rychle rozehraném autovém vhazování oslovil Omasta přihrávkou Dediče, který dal balon za sebe střílejícímu Kušnírovi. Jeho bombu sice gólman Mrázek vyrazil, ale jen k Dedičovi, který sice balon do sítě nepropasíroval, ale jeho kolega na druhé straně brány Ilko už ano. „Ulevilo se mi. Těch šancí bylo opravdu dost a ten vítězný gól jsme si zasloužili. Po tom Hradci je to pro kluky taková vzpruha, protože i herně to bylo dobré. Zlepšit produktivitu, tak bodujeme pravidelně,“ poznamenal Jiří Neček.

Fotbal Třinec – MFK Chrudim 2:1 (0:0)

Branky: 67. Vaněk, 90+1. Ilko – 61. Froněk. Rozhodčí: Adámková – Antoníček, Dohnálek. ŽK: Bedecs, Schwendt, Adamuška – Sixta, Kesner, Vodrážka, Mrázek. Diváci: 276.

Třinec: Adamuška – Ilko, Kušnír, Bedecs, Janoščín – Janošík (65. Dedič), Vaněk, Weber (90+4. Klec) – Omasta – Hejný (65. Schwendt). Trenér: Neček.