Třinec v neděli doma porazil poslední Vyšehrad a v úterní dohrávce Fortuna národní ligy si poradil i s dalším pražským týmem - žižkovskou Viktorkou, kterou svěřenci trenéra Františka Straky porazili 2:0.

„Šli jsme štěstí naproti a každý z hráčů odvedl to, co mohl. Celý kolektiv dokázal, že má velikou morální sílu, což mě velice těší. Urvali jsme důležité body a udělali jsme další krok k záchraně,” prohlásil spokojený Straka.

Hrdinou utkání byl domácí Omasta, jenž už ve druhé minutě z dorážky otevřel skóre a o sedm minut později dávala na 2:0. Zatímco v předešlých jarních duelech se Slezané trápili, tak v posledních dvou zápasech nasázeli celkově pět branek.

Mohlo jich být i více, rána Javůrka ale skončila na tyči, a nakonec se neujaly ani žádné další příležitosti domácích. Třinečtí však mohli být i tak nadmíru spokojení, rázem už nejsou na sestup a poskočili na jedenácté místo.

Třinec má pod sebou kromě Vyšehradu taky Táborsko a Blansko, které se navíc topí ve velkých problémech a nepodalo žádost o licenci na příští druholigovou sezonu, takže nejspíš společně s Vyšehradem soutěž brzy opustí. „My se ale na Blansko nesoustředíme. To je jejich věc. Chceme hrát mimo sestupové pozice, což je naším cílem. Nebudeme spoléhat na to, jestli se někdo přihlásí, nebo ne,” vyjádřil se k tomuto tématu sportovní manažer Třince Marek Čelůstka.

FK Fotbal Třinec - FK Viktoria Žižkov 2:0 (2:0)

Branky: 2. a 9. Omasta. Rozhodčí: Černý – Matoušek, Vejtasa. ŽK: Hušek, Sukisa (oba Žižkov). Bez diváků.

Třinec: Adamuška – Vaněk, Gáč, Foltyn – Omasta, Samiec, Weber, Hýbl (66. Janoščín) – Celba (84. Bolf), Javůrek (62. Puchel) – Tijani. Trenér: Straka.

Žižkov: K. Hrubeš – Řezáč (46. Bezdička), Hušek, Pudil, Auer – Sixta (64. D. Richter), Súkenník – Bazal (73. Nabijev), Zoubele (73. Pázler), Urbanec – Mashike Sukisa. Trenér: Oulehla.