Svěřenci trenéra Jiřího Nečka se stále nemohou vymotat z ošemetného pásma sestupu a Pražané jsou aktuálně vůbec nejhorším týmem soutěže. Po sérii nezdarů dokonce měnili trenéra, když Petra Mikolandu vystřídal Miloš Sazima.

„Tím se ale nemůžeme zaobírat, my se hlavně musíme soustředit na sebe. Jaký vliv bude mít změna trenéra na soupeře, to neovlivníme. Chceme se prosadit hrou, která je nám vlastní. V situaci, kdy máme jen bod náskoku na poslední místo, nám musí být jedno, proti komu zrovna hrajeme. Zkrátka potřebujeme vyhrát,“ uvědomuje si složitost situace trenér Třince Jiří Neček.

Podobně jako v posledním utkání s Vlašimí půjde o mimořádně důležitý zápas pro oba. „Opravdu to není lehké. S Vlašimí jsme v první půli nehráli dobře, prohospodařili jsme šanci na výhru. Musíme se o ni pokusit teď,“ burcuje Neček své svěřence.

Zároveň věří, že podobnou bídu, jakou fotbalisté servírovali fanouškům naposledy v Třinci, už neuvidí. „Mám za to, že situace donutí oba kluby hrát na tři body. Doufám, že uvidíme ofenzivnější fotbal a góly,“ přál by si Jiří Neček.

Otazník v sestavě zůstává jen nad Ondřejem Kušnírem, kterého tahá sval a o jeho startu se rozhodne až dnes po tréninku.

Třinečtí si totiž dnes dopoledne zatrénují doma a následně vyráží směr Praha. Zítřejší zápas začne na Žižkově v 10.15 hodin.