Třinečtí ve středu remizovali 2:2 s Chrudimí a stejný výsledek uhráli i v Prostějově. Tam ale odjeli značně oslabení – chyběli jim totiž Akulinin, Celba, Janoščín, Javůrek a Steinhübel, před zápasem se navíc zranil Habusta a po prvním poločase odstoupil i Stáňa. „V situaci, která nás provázela, patří mančaftu obrovský kompliment za to, jak se prezentoval a jak to utkání odmakal,“ uvedl po zápase kouč Slezanů František Straka.

Hosté se díky Samiecovi dostali v 35. minutě do vedení, už po dvou minutách ale bylo srovnáno. Po návratu z kabin však Strakovi svěřenci předvedli povedenou akci, na jejímž konci stál Attah, a Třinec zase vedl – 1:2.

Další šance Třince se neujaly, a tak se Prostějovu povedlo devět minut před koncem vyrovnat na 2:2. V závěru ještě z přímého kopu nebezpečně vypálil Puchel, domácí gólman ale vytáhl parádní zákrok a oba týmy si rozdělily po bodu.

„Bod je pro nás málo, měli jsme na to, abychom uhráli tři, stejně jako proti Chrudimi,“ mrzela konečná remíza trenéra Straku, jehož však může těšit úspěšná série, kterou v Třinci nastartoval. „Jsme pokorní a těší nás, že jsme sedm zápasů neprohráli a máme patnáct bodů. Když jsem sem přišel, měli jsme nula bodů, takže z toho pohledu můžeme být absolutně spokojení,“ prohlásil. „Všem hráčům i členům realizačního týmu patří veliké poděkování a rovněž děkuji všem, kteří nám věřili. V trendu, který jsme nastolili, chceme pokračovat také na jaře,“ dodal Straka po posledním zápase podzimu.

1. SK Prostějov – FK Fotbal Třinec 2:2 (1:1)

Branky: 37. Matoušek, 82. Šteigl – 35. Samiec, 54. Attah. Rozhodčí: Cieslar – Šimáček, Matoušek. ŽK: Omale – Hýbl, Attah, Ngimbi. Bez diváků.

Třinec: Pastornický – Bolf, Gáč, Ngimbi, Hýbl – R. Vaněk Samiec – Stáňa (46. Puchel), Weber (90. Foltyn), Cienciala – Attah (83. Zlatohlávek). Trenér: Straka.