Hned tu úvodní tutovou zazdil Bedecs, když neproměnil pokutový kop. „Ale kvituji, že to kluky nepoznamenalo. Spíš naopak. Hned se zase vrhli s elánem do ofenzivy,“ chválil trenér Třince Jiří Neček.

Domácí hráli s chutí, nepouštěli Jihlavu k rozvinutí akce a tlačili. Stín středečního pohárového výprasku v Olomouci na nich neležel. „Ten jsme hodili už ve čtvrtek za hlavu a soustředili se na Jihlavu. Kluci makali celý zápas,“ dodal Neček.

Jeho svěřenci pokračovali v útočném snažení. Hejný střílel do zdi, Vaňkova pumelice zatřásla spojnicí břevna a tyče. Třinec lépe kombinoval, Kušnírova hlavička v závěru půle letěla nad, a tak se čekalo na konec poločasu. Jenže v nastavení zahráli domácí ještě roh, který volejbalově odklidil z vlastního vápna Klíma. Druhou penaltu už Kušnír proměnil.

Poločasové vedení vydrželo domácím jen osm minut, než srovnal viník druhé penalty Klíma – 1:1.

„To byla obrovská škoda, i když musím uznat, že Jihlava o přestávce vhodně prostřídala a eliminovala naši převahu ve středu pole i útočnou převahu,“ uznal Neček.

Třinec se snažil získat vedení opět na svou stranu, ale do šancí už se tolik nedostával. Naopak v 69. minutě si vzal balon Levin a přesnou střelou k tyči stanovil konečný výsledek. „Druhým gólem jsme si sami nafackovali. Dopustili jsme se laciné chyby,“ litoval třinecký trenér.

Domácí pak tlačili, Čelůstka nastřelil břevno, ale druhý gól už jim nebyl souzen, a tak znovu prohráli. „Je to frustrující, ale za výkon mohu hráčům jen poděkovat. I když jsme prohráli. Snad se to už otočí," přál by si před těžkým zápasem v Hradci Králové Jiří Neček.

Fotbal Třinec – Vysočina Jihlava 1:2 (1:0)

Branky: 45+2. z pen. Kušnír – 53. Klíma, 69. Levin. Rozhodčí: Cieslar – Lakomý, Vodrážka. ŽK: Weber, Kušnír, Vaněk – Klíma, Machuča, Štěpánek. Diváci: 521.

Třinec: Adamuška – Kušnír, Čelůstka, Bedecs, Janoščín (77. Dedič, 90. Reintam) – Janošík, Vaněk, Weber, Šumbera – Omasta – Hejný. Trenér: Neček.