První náznak šance měli hosté. Po chybě Janoščína se dostal do zakončení Juřena, ale neuspěl. Opava poprvé vážněji vstrčila růžky ve 13. minutě, kdy si balon nachystal ke střele Rataj, jeho pokus mířící k tyči ovšem gólman Adamuška vytáhl na rohový kop. Opavští o pár okamžiků měli možnost dvou rohových kopů, z těch ale nezapršelo. Domácí si začali vytvářet převahu. Ve 25. minutě se do míče opřel Darmovzal, jeho střele jen o kousek minula třineckou branku. Třinečtí Digaňu příliš nezaměstnávali.

Ve druhém poločase nejdříve vystrašil Digaňu Javůrek, který musel balon vytahovat na rohový kop. Za dalších pár okamžiků hlavičkoval nebezpečně Ba. V 57. minutě se rozběhl Omasta. Jeho zakončení bylo ovšem zbrklé a gólman Digaňa byl bez práce. Na druhé straně nebezpečně vypálil Rychlý, ovšem ani on ale bránu netrefil. Po hodině hry byla k vidění první branka zápasu. Míč se dostal k Ratajovi, který otevřel skóre – 1:0. O dvanáct minut později kopala Opava rohový kop. Kadlec poslal míč na zadní tyč, kde ho uklidili do sítě Darmovzal. Sedm minut před koncem přidali Opavští třetí branku, když se hezky trefil Kadlec, který upravil na konečných 3:0.

Slezský FC Opava – Fotbal Třinec 3:0 (0:0)
Branky: 60. Rataj, 73. Darmovzal, 84. Kadlec. Rozhodčí: Raplík – Melichar, Bureš. ŽK: Foltýn, Bolf, Ba. Diváci: 1408
SFC Opava: Digaňa – Celba, Žídek, Janoščín, Kadlec – Rychlý -Darmovzal (86. Macháček), Didiba (80. Bílek) – Kramář (74. Kopečný), Rataj (82. Pikul), Šigut (81. Ščudla). Trenér: Roman West.
FK Fotbal Třinec: Adamuška – Bolf, T. Ba, Foltyn, Javůrek – Omasta, Nešický, Machuča (82. Bedecs), Kania (82. Hýbl)– Juřena, Petráň. Trenér: Martin Zbončák.