Čtyřiapadesátiletý Dostalík vedl svůj nový tým ve dvou zápasech. Brušperk nejprve nestačil na Řepiště (0:1) a poté prohrál 0:2 v Orlové. „Nehráli jsme špatně, měli jsme šance, ale položil nás smolný začátek a konec,“ řekl Dostalík, jenž ještě nedávno vedl Petřvald na Moravě.

V Brušperku už Dostalík dříve působil. Když dostal laso letos na jaře, tak neváhal a vydal se na náročnou misi. Brušperk totiž na jaře ještě nebodoval. „Nálada není nejlepší, prohrává se, což není optimální. Tým je pod dekou,“ přiznal zkušený kouč, který v minulosti vedl taky Vítkovice nebo Čeladnou.

Před úvodním duelem proti Řepištím Dostalík tahal sestavu z klobouku. „Kluci to ale odbojovali. Ukázali cestu, jak se mohou posunout dál,“ pochválil své svěřence po těsné porážce se suverénním lídrem tabulky. „Před mým příchodem se tady trénovalo dvakrát týdně, což jsme změnili. Teď trénujeme třikrát týdně, hráči to přijali v pohodě,“ dodal.

Brušperk je pět kol před koncem v tabulce třináctý. Vřesina však ztrácí jen dva body, Heřmanice tři. Suverénně poslední jsou pak Bolatice. Jenže i ty nad Brušperkem na jaře vyhrály. „Jsme namočeni v sestupu, ale budeme bojovat. Tvrdě pracujeme na tom, abychom přebor zachránili. Tým určitě má potenciál, jen to musí potvrdit na hřišti. Teď se potřebujeme dostat na vítěznou vlnu a dobře trénovat, to se nám pak vrátí,“ uzavřel Dostalík.