Náročnější premiéru si Dostalík, který ještě před pár dny trénoval Petřvald na Moravě, nemohl v Brušperku přát. Proti totiž stál suverénní lídr tabulky z Řepiště.

Hosté vyhráli 1:0, Brušperk však favorita potrápil. „Zvládli jsme to, z naší strany se ale nejednalo o vydařený zápas. Hráli jsme strašně pomalu a byli jsme nepřesní,“ uvedl kouč Řepiště Pavel Zavadil.

Brušperku se nedaří a na týmu leží deka, proti Řepišti ale bojoval. „Musím soupeře pochválit, hrál velmi dobře a utkání nám znepříjemnil,“ řekl Zavadil.

O osudu utkání rozhodla 36. minuta, kdy kanonýr Radim Jurča proměnil pokutový kop nařízený po faulu domácího gólmana. „Měli jsme další nájezdy, ze kterých jsme mohli rozhodnout, ale neproměňujeme vyložené šance. Zahrozil i soupeř, jsem rád, že jsme utkání zvládli,“ oddechl si Zavadil.

Brušperk sice prohrál, za svůj výkon se ale nemusí stydět. „Odehráli jsme dobrý zápas, proti lídrovi tabulky jsme byli důstojným soupeřem. Oni byli lepší na baloně, my jsme ale hodně bojovali a klidně jsme mohli vyhrát,“ prohlásil Dostalík.

Řepiště zvládlo dva zápasy proti týmům ze spodních pater tabulky, nad Vřesinou a Brušperkem však vyhrálo jen o gól. „Určitě se nejednalo o podcenění. Ale zbytečně kazíme jednoduché přihrávky a vypadáváme z tempa. Musíme na tom pracovat. Ale tak to je, každý zápas není takový, jaký bychom si přáli,“ uzavřel Zavadil.

SK Brušperk – TJ Řepiště 0:1 (0:1)

Branka: 36. z pen. Jurča, Rozhodčí: Vojkovský – Švec, Kolarský. ŽK: 5:1. Diváci: 130.

Brušperk: Sztefka - Dryák, Huvar (66. Mlčoch), Paseka, Šilák - Zajac, Bogdan (76. Solomonovych), Kublák (25. Hutník), Dvořák, Glembek - Fojtík. Trenér: Dostalík. 

Řepiště: D. Matěj – Štulík, Cverna, J. Matěj – Kuboš (57. Bielik), Skřehot, Hrabec (73. Barčák), Celba, N. Zavadil – Zaremba (81. Kiš), Jurča (57. Byrtus). Trenér: P. Zavadil.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...