Čeladná získala z třinácti podzimních zápasů jediný bod. Dala jen deset branek, inkasovala jich 76. „Věděli jsme, že máme mladý tým. Počítali jsme s tím, že nám pomohou někteří zkušení hráči, ale ti, co pomoc slíbili, nám nepomohli. Po mladých pak těžko můžeme chtít, aby hráli o záchranu a ještě tým táhli,“ řekl pro Deník předseda klubu a stále ještě aktivní hráč Martin Valigůra.

Kádr Čeladné se po podzimu znovu hodně proměnil. Odešlo asi osm hráčů, naproti tomu tým přivítal čtyři posily. „Mladých kluků tady máme hodně, snažíme se přivést i ty zkušené,“ prozradil Valigůra, jehož podzimní výkony některých hráčů zklamaly. „Měli by si uvědomit, že dostali šanci v I.A třídě, což už znovu dostat nemusí. Některé zápasy nebyly špatné a z toho bychom se měli poučit. Každý si však musí zamést ve svém písku, protože ne všichni, kteří příležitost dostali, ji využili,“ upozornil Valigůra.

Čeladná je v tabulce poslední, na třináctou Lokomotivu Petrovice ztrácí šest bodů a na dvanáctý Jablunkov 11. Situace týmu je špatná, podle Valigůry ale není beznadějná. „Šance je vždycky, a pokud bude, tak se o ni budeme rvát. Navíc nikdy nevíte, kolik týmů spadne,“ řekl Martin Valigůra.

V zákulisí se řeší také možné stěhování dospělého fotbalu z Frýdlantu nad Ostravicí, který hraje v MSFL, právě do Čeladné. „Přiznám se, že tato jednání nevedu já, ale pan starosta. Nemám o tom proto žádné informace a nevím nic konkrétního,“ uzavřel Valigůra.