Řepiště jde tvrdě za postupem do divize. Ač je v roli nováčka krajského přeboru, cíl plní úspěšně a drží se v čele tabulky. V derby s Vratimovem, před kterým mělo náskok šesti bodů, usilovalo o sedmnáctou výhru v sezoně.

Vedení se ujalo v 59. minutě, kdy se prosadil Šimon Hrabec. Jen o tři minuty později hlasitě okomentoval dění na hřišti manažer řepišťského klubu a bývalý kouč týmu Pavol Bugáň, který v duelu plnil funkci druhého asistenta trenéra Pavla Zavadila. „Pískej to, ty si děláš srandu!“ popsal v zápise o utkání jeho nespokojenost hlavní rozhodčí Vojtěch Banot a udělil mu žlutou kartu.

Řepiště - Vratimov 2:1
OBRAZEM: Vypjaté derby! Souboj Řepiště a Vratimova nabídl velké drama

V 83. minutě se do sítě Vratimova trefil Tomáš Vengřinek a Řepiště vedlo 2:0. Jenže Tomáš Bajzath v 85. minutě snížil a za lajnou vzplály emoce. „Dávej už ty karty, to není normální," poradil sudímu Pavol Bugáň. Arbitr poslechl, v 86. minutě ho za hlasitou kritiku podruhé napomenul a přidal červenou kartu.

Nespokojenost manažera klubu pokračovala i po vítězném zápase a svůj projev ještě přitvrdil. „Při odchodu z hrací plochy druhý asistent použil vůči rozhodčímu urážlivé a ponižující výroky s hanlivými výrazy slovy: ‚Běž si vykouřit pé*o ty buze*ante, celé jsi to zku*vil ty ko*ote‘,“ popsal hlavní sudí Vojtěch Banot celou situaci v zápise o utkání.

Řepiště - Vratimov 2:1.
EXKLUZIVNĚ: Řepiště zvýšilo po šlágru náskok. Gól za 13 vteřin i trenér v brance

Výsledek? Finanční pokuta 3500 korun, kterou manažerovi TJ Řepiště Pavolu Bugáňovi za pohoršující, urážlivé chování vůči delegovaným osobám udělila disciplinární komise Moravskoslezského krajského fotbalového svazu (MSKFS) na svém zasedání 20. dubna.

Není to jeho první exces, žluté karty předtím viděl ve 3. kole Oldřišov - Řepiště (1:1), 30. kole Slavia Orlová - Řepiště (0:2) a 17. kole Petřvald n. M. - Řepiště (2:1).