Po zápasech Vítkovice – Bílovec U15 (8:1) a U14 (9:0) v sobotu 16. října se sudí museli podrobit namátkové dechové zkoušce na alkohol, kterou provedli zástupci MS KFS a Boráň s Dudou nadýchali.

Krajská komise rozhodčích jim okamžitě zrušila delegace na další utkání mužů Petřvald na Moravě – Jakubčovice, které měli řídit ve stejný den odpoledne, následně je vyřadila z listiny sudích a celý případ předala k dořešení disciplinární komisi.

ČERVENOU KARTU viděl na konci října v utkání 5. kola okresního přeboru na Ostravsku v Petřkovicích útočník Hlubiny B Martin Řezniček. Rozhodčího Petra Slavíka zasypal sprostými slovy i vulgárními gesty. Nyní už zná za běsnění trest.
Řval na sudího ty zmr*e s „fakáči“ u jeho obličeje. Vyfasoval tvrdý trest. Jaký?

A ta ve čtvrtek 11. listopadu rozhodla o nezpůsobilosti delegovaných osob – Ondřej Boráň má zákaz výkonu funkce rozhodčího od 29. října 2021 do 28. října 2022, Radim Duda od 29. října 2021 do 28. června 2022. Tresty pro oba „opilce“ jsou nepodmíněné, navíc musí uhradit i určené finanční pokuty.

„Alkohol u rozhodčích rozhodně na zápasy nepatří a neustále na ně apelujeme, aby k tomu přistupovali se vší zodpovědností. A obzvlášť špatný příklad je to pro mládež,“ konstatoval sekretář Moravskoslezského krajského fotbalového svazu Vladimír Janoško s tím, že testy se provádějí namátkově nebo i na základě indicií z klubů.