„Vstup do zápasu se nám vydařil, kluci hráli přesně to, co jsme si před utkáním řekli,“ těšilo domácího trenéra Jiřího Krejčího. Frýdlantští tak od 6. minuty vedli zásluhou branky Zdeňka Staňka. „Trefil to z pětadvaceti metrů k tyči, byl to krásný gól. My jsme celou první půlku vyloženě prospali. I když jsme mohli srovnat, za to, jak jsme hráli, jsme si to nezasloužili,“ hodnotil první půli hranický kouč Radek Fojtů.

Že to bude nakonec jediný gól zápasu, tak s tím asi více než čtyř stovka diváků nepočítala. Po změně stran se obraz hry totiž výrazně změnil. Navrch začali mít postupně hostující fotbalisté. „Naše poločasy byly jako noc a den. Ve druhé půli jsme se dostali pod tlak soupeře, ale zase se nám tam otevírala okénka k brejkům. Ty jsme bohužel nedokázali proměnit. Takovým obrazem všem pak byla situace z poslední minuty zápasu, kdy hosté šli na roh i s gólmanem a my následně nedokázali využít akce dva na jednoho,“ kroutil hlavou po utkání Krejčí. „Chtěli jsme na jaře uhrát více bodů než na podzim. Dali jsme taky nejvíce gólů v soutěži, s tím jsem taky spokojen. Herně to taky nebylo špatné. Je pro mě nejdůležitější, že tam bylo zlepšení. Jsme spolu rok a měli bychom se lepšit dál, pokud vše budeme dělat tak, jak si představuji,“ uzavřel Fojtů.

Frýdlant je tak po hubeném vítězství nadále na druhé příčce divizní soutěže a o tuto pozici svede v sobotu 15. června přímý souboj na hřišti třetího Nového Jičína. Ono právě druhé místo je totiž letos postupové do MSFL, jelikož první Slavičín této možnosti letos nevyužije. "Po společném jednání s hráči i vedením jsme došli k rozumnému názoru, že v příštím roce budeme pokračovat v divizní soutěži. Chtěli bychom zachovat nastavený trend v klubu, kdy chceme dál pokračovat ve výchově našich mladých odchovanců, podporovat jejich rozvoj a připravovat je pro výkonnostní fotbal, aby dostávali čím dál větší prostor v A mužstvu. I proto jsme se rozhodli v setrvání v divizi pro další rok. Nicméně co jsme nepřijali letos, o to se můžeme pokusit v následujícím ročníku,“ prohlásil předseda slavičínského klubu Vlastimil Rak.

1. BFK FRÝDLANT N/O – SK HRANICE 1:0 (1:0)

Branka: 6. Staněk. Rozhodčí: Polák – Kaloč, Částečka. ŽK: Soukup, Dvořák, Staněk, Wozniak – Veselka, Lasovský, Heřmánek. Diváci: 430.

Frýdlant: Prepsl – Střižík, Wozniak, Hrdlička – Dvořák, Staněk, Škorík, Kučera (79. Marek) – Wludyka (70. Šigut) – Svatonský, Soukup (59. Klimas). Trenéři: Martin Šrámek a Jiří Krejčí.

Hranice: Tomečka – M. Lasovský, Kundrát, Čáp, Veselka (30. Nehyba) – Šišlák, M. Kuchař (85. Adamčík) – D. Kuchař, Heřmánek (74. Ligač), Marek – Vyka. Trenér: Radek Fojtů.

Ruka ano, nebo ne? Posouzení hraní rukou se opět mění.
Byla to ruka, nebo ne? Fotbal se znovu změní