Josef Celba začal s fotbalem ve Staříči, svou kariéru ale rozvinul ve Frýdku-Místku, následně v ostravském Baníku, kopal také v Třinci. Životní sezonu pak prožil ve Slezském FC Opava. Pod trenérem Romanem Westem nastupoval v základu. Byl stěžejním mužem sestavy, která to dotáhla až do baráže. „V Opavě se mi moc líbilo, prožil jsme tam parádní sezonu a chtěl zůstat. Bohužel z opavské strany nebyl zájem, a to i přesto, že se mi dařilo,“ poznamenal devětadvacetiletý fotbalista.

„Řešil jsem, co budu dělat dál. Doufal jsem, že když se mi povedl ročník v Opavě, že může přijít nabídka z ligy, ovšem to se nestalo. Ozval se mi sice trenér Radoslav Kováč s Táborska a k tomu ještě nějaké druholigové kluby, tou cestou jsem ale nechtěl jít. Byl jsem zklamaný z toho, jak to dopadlo v Opavě, proto jsem se rozhodl, že si najdu civilní zaměstnání a fotbal budu hrát pro radost někde v nižší soutěži,“ svěřil se fotbalista, který má na kontě i osm prvoligových startů.

Petřvald vyhrál v  Heřmanicích
Povinné vítězství Petřvaldu. Hvězdný Barkov pouze na lavičce

S profi fotbalem skončil před dvěma lety. Momentálně pracuje jako obchodní zástupce ve firmě, která prodává sortiment ve stavebnictví. „Buduji si novou kariéru. Mám to také hodně o cestování, rozhodně si ale nestěžuji. Mám více času na rodinu, což je pro mě základ,“ podotkl otec dvou dcer.

Po konci v Opavě kopal krátce v Řepištích. „Hodně slušný klub. Byl jsem tam v době, kdy klubu šéfoval Paľo Bugáň a trenérem byl Pavel Zavadil. Vše šlapalo, tak jak mělo. Bylo to o radosti z fotbalu. Bohužel nakonec Paľo skončil a všichni hráči s ním,“ připomněl Josef Celba. Řepiště nakonec vyměnil za Petřvald na Moravě. „Ozval se mi Tomáš Vengřinek, zda nechci jít do Petřvaldu. Domluva byla rychlá,“ pousmál se rodák ze Staříče.

Pávi patří k ambiciózním klubům krajského přeboru. „Jedeme na postup, bohužel jsme nezvládli dva zápasy v řadě a přeskočila nás Pustá Polom. Nic není ale ztraceno,“ pokračoval. Letošní ročník kraje má prý velmi slušnou úroveň. „Téměř každý tým má v kádru hráče, který prošel první nebo druhou ligou. Kravaře, Háj ve Slezsku, Pustá Polom nebo Jakubčovice, to jsou všechno týmy, které chtějí hrát fotbal. Zápasy mají hodně dobrou úroveň,“ uvedl Josef Celba.

V Opavě dával trenér Roman West Josefa Celbu na kraj obrany. V Petřvaldu si naopak vyzkoušel už různé posty. „Nemám problém hrát kdekoliv, je to na trenérovi. Klidně mohu nastupovat jako stoper, pod hrot nebo střední záložník. Je mi to opravdu jedno,“ dodal bývalý ligista.

Někdejší šéf Řepišť Pavol Bugáň nyní šéfuje Havířovu. Nabízí se tedy otázka, zda by Josef Celba neposílil Indiány? „Zatím se mi ještě neozval,“ pronesl. „Chci postoupit do divize s Petřvaldem a kariéru dohrát u nás ve Staříči,“ zakončil povídání Josef Celba.