„Dostali jsme gól z nešance. Šlo o střelu z pětadvaceti metrů k tyči, asi se dala chytat. Jelikož Třinec vystřídal a zranil se mu hráč, dohrával v deseti. Dostali jsme se do tlaku a v závěru měli Hlebou velkou šanci, bohužel přeloboval i branku. Fotbal to byla ale koukatelný, těší nás, že přišla početná divácká návštěva,“ řekl k zápasu trenér Rýmařova Milan Furik.

Jeho trenérský kolega Jiří Neček utkání okomentoval slovy: „Vstup do soutěže nám nevyšel, potřebovali jsme nutně vyhrát. Jsem rád, že se nám to v Rýmařově podařilo. Domácí mají dobrý tým, některé kluky znám i z Opavy. Byli jsme trpěliví, o našem vítězství rozhodla větší zkušenost. Musím ale říci, že Rýmařovu můžeme závidět jejich fotbalový areál. Tak kvalitní trávník v Třinci nemáme.“

Rýmařov – Třinec 0:1 (0:0)

Branka: 71. Hejný. Rozhodčí: Proske – Dresler, Mojžíš. ŽK: Samiec. Diváci: 490. Postupuje Třinec.

Rýmařov: Kameník – György, Harazin, Kolísek, Kocúr – M. Furik (80. Hleba), J. Furik, Dydowicz, Navrátil (87. R. Němec) – Ondruška, Šupák (68. Tilkeridis). Trenér: Furik.

FK Fotbal Třinec: Adamuška – Kušnír, Čelůstka, Bedecs, Mravec, Ilko – Omasta (77. Janošík), Samiec, Schwendt (60. Vaněk), Šumbera – Dedič (64. Hejný). Trenér: Neček.